DİKKAT "KURUMSAL EXCEL DANIŞMANLIĞI" - Forum Adminlerinden Yepyeni Bir Hizmet Atağı

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Sevgili Dostlar,

@Levent Menteşoğlu 'nun aşağıdaki linkte bahsettiği oluşumu biraz daha detaylı açıklamak istedim;
Excel üstadları ne iş yapıyor? | Sayfa 3 | Excel WEB TR Forum - Excel, Excel Makro, Excel Fonksiyon, Excel Formül, Excel soru ve çözümleri

FİKİR ve İHTİYAÇ
Birçok işletmede Excel çok yoğun kullanılıyor.
Ancak maalesef çok zaman kaybı ile kullanılıyor.
İster halihazırda Excel kullanıyor olsun, isterse kullanılmıyor olsun;
İyi kurgulanmış bir VBA kodu ile 1 dakikada yapılacak işlere gün be gün saatlerce zaman ayrılıyor.
Bu gibi geliştirmeye açık kullanımlara hemen hemen her işletmede şahit oluyoruz.
Levent ile yaptığımız değerlendirmede bu duruma çare olmak için kullanıcılara eğitim vermenin çok yüzeysel bir çözüm olduğu kanaatine vardık.
Asıl çözümün her işletmenin süreçlerini inceleyerek (varsa kullanılan Excel tablolarının incelenmesi sonrasında) o işletmeye özel geliştirilecek çözümler ile olabileceğini gördük.

HİZMETLER
Bizde kuracağımız bu şirket ile işletmelerin zaman kayıplarını en aza indirecek, daha performanslı kullanabilecekleri Excel uygulamalarını geliştirmeye karar verdik.
Bu çerçevede aşağıdaki başlıklarda ilgili işletmeye uygun olacak hizmetleri sunmayı hedefliyoruz;
- Yerinde süreçlerin incelenmesi
- İşletmeye özel eğitim planı hazırlanması
- Personelin eğitilmesi
- Mevcut kullanılan Excel uygulamalarının geliştirilmesi ve optimize edilmesi
- Yeni Excel uygulamaları geliştirerek daha verimli bir çalışma ortamı hazırlanması
------------
- Bu çalışmalar çerçevesinde işletmelerin genel olarak ihtiyaç duyacağını düşündüğümüz uygulamalar için Excel için eklentiler geliştireceğiz.

HİZMET BÖLGESİ
Şuan bulunduğumuz konum nedeniyle Edirne'den Ankara'ya kadar olan bölgeyi hedefliyoruz.

Şirketin kuruluşu, hizmetlerin detaylandırılması, web sitemiz gibi detayları önümüzdeki süreçte yine sizlerle paylaşacağım.

NOT:
Sahibi, yöneticisi veya çalışanı olduğunu işletmeler için bu tarz bir destek talebiniz olursa gerek buradan direkt mesaj ile gerekse admin@excel.web.tr email adresiden ön bilgi ve iletişim bilgilerinizi gönderirseniz devamında size özel planlama yaparak ilerleriz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Syn. Levent Menteşoğlu ve Hüseyin Bey;
Çok güzel bir proje
Başarılar dilerim.

htsumer

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
16.08.2026
HİZMETLER
Bizde kuracağımız bu şirket ile işletmelerin zaman kayıplarını en aza indirecek, daha performanslı kullanabilecekleri Excel uygulamalarını geliştirmeye karar verdik.
Bu çerçevede aşağıdaki başlıklarda ilgili işletmeye uygun olacak hizmetleri sunmayı hedefliyoruz;
- Yerinde süreçlerin incelenmesi
- İşletmeye özel eğitim planı hazırlanması
- Personelin eğitilmesi
- Mevcut kullanılan Excel uygulamalarının geliştirilmesi ve optimize edilmesi
- Yeni Excel uygulamaları geliştirerek daha verimli bir çalışma ortamı hazırlanması
Bir Kurumda mutemet olarak çalışmış emekli memur olarak,
Kendi branşımda ihtiyaç duyduğum excel işlevlerini, diğer bölümlerde ki memurların hiç bir gereksimi yoktur. Biz bir KDV'nin yüzde hesabı ile uğraşırken, diğer birimlerdeki memurların bu işlevi öğrenmelerinin hiç bir faydası yoktur.
Bu kurumlarda böyledir. Projenizin özel sektöre hitap etmesi halinde;
1- Muhasebe ilk etapta istenilen bir birimdir.
2- Ambar alanında, giriş çıkış stok kalan üzerine mantıksal bir excel çalışma prensibi. (Küçük çapta Paket program)
3- Özlük kısmında, işçilerin izin çıkış tarihleri ve takibi üzerine
4- Özel Güvelik birimlerinin nöbet saatleri, adaletli nöbet değişim vardiyalarının algoritması
5- İşletmelerde çalışan tüm personelin, işe giriş tarihi itibarıyla sicil durumlarının işlenmesi yönünde veri tabanı
6- Maliyet hesabı yapan işletmelerde, maliyet hesabı üzerine fonksiyonların tanımlanmaları
7- Nakliye ile sevkiyat edenler için km hesabı, yol mesafesi ve harcırah giderlerine hitaben maliyete bağlı otokontrol sistemi
8- Kalifiye işçilerin zimmet birimlerini kaydedebilecek sistem ve çıkışlarında bunların kontrolünü sağalayan access veri tabanlı bir excel takip dosyası hazırlama mantığı (ADO)
9- Kullanıcıların e-devlet ile entegrasyon sağlamasına ait verisel kayıtların tutulması yönünde, tam otomasyon sistemin kurulması

Saymakla bitmeyen bu işlerin proje babında öncülük edilebilmesi gerçekten kolay bir iş değil. Fakat, excel.web.tr bugüne kadar yaptıkları, yapacaklarının teminatı olarak boy gösterdi ve başarıya ulaştı. Bunu yazarken, bu siteye yeni gelen biri olarak yazmıyorum.
Bu sitenin kuruluşundan bu yana, içinde olan bir iolarak yazıyorum.
Levent hocamın kod yazma yeteneğini biliyorum, Haluk hocamın da öyle. Sonradan tanıdğım, tanışma imkanı bulamadığım onlarca excel uzamnı var bu forumda.
Ben kendi forumumu kurduğumda, bir amaca hizmet için başladım. Ve bu amaca hizmet etmekteyim. Bu düşünceyle ve niyetle ilerlersek, amacımızı kazanmış oluruz.
Burası bir forum olarak görmemek lazım. Bir eğitim camiasıdır.
@Hüseyin ve @Levent Menteşoğlu olarak projenizin ilk excel web tr gibi başlayıp, bugünlere gelmesi dileklerimle.