Kombinasyon sonucunu sayfalara yazdırabilirmiyiz

ÖmerBey

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Excel açıkken Alt+F11'e basarak VBA'yı açın.
Açılan pencerenin sol tarafındaki ThisWorkbook ya da Çalışma Kitabı adındaki yere çift tıklayın.
Sonra kodu sağ taraftaki beyaz sayfaya yapıştırıp pencereyi kapatın.
Alt+F8 tuşlarını kullanarak makro penceresini açıp Çalıştır tuşuna tıklayınız.
Epey bi bekledikten sonra dosyanız hazır.

Ya da konuyla ilgili forumda makro ekleme benzeri başlıklarda arama yapınız.

Excel Vers. ve Dili
windows7
cok teşekkür ederim gercekten.benım sordugum konuda bır bılgıniz var mı.bu on numara için 2,5 mılyon kuponda kesın on bılınıyor dıyorlardı 40 sayı bıle 800 mılyon kupon yapıyor.bu 2,5 mılyon kupon neye gore hesaplanıyor.

ÖmerBey

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Maalesef, On numaranın nasıl oynandığını dahi bilmiyorum, hiç bilgim yok, o yüzden bir şey söyleyemeyeceğim.

Excel Vers. ve Dili
windows7
teşekkür ederim tekrar.ben bu sayıları kendı sayılarımla yanı ıstedıgım sayılarla değişrilebılırmıyım peki nasıl değiştirebılırım

ÖmerBey

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Kod:
For a = 1 To 5
    For b = 6 To 10
        For c = 20 To 24
            For d = 25 To 29
                For e = 30 To 34
                    For f = 35 To 39
                        For g = 40 To 44
                            For h = 45 To 49
                                For i = 50 To 54
                                    For j = 55 To 59
Koddaki bu kısım sütunlara yazılacak sayılarla alakalı...
Bu kısımda her sütuna yazılacak sayıların ilk ve son sayısını yazarak istediğiniz şekilde yazdırabilirsiniz.
Video dershane bölümündeki videoları izleyerek konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
http://www.excel.web.tr/f182/

Excel Vers. ve Dili
windows7
cok teşekkür ederim yaptım tam istediğim program gercekten cok teşekkürler yardımlarınız için.

ÖmerBey

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Rica ederim,
İyi çalışmalar...

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 türkçe
merhabalar herkese benim aklımda bir soru var burada bir çok cevap var ama hiçbirisinden faynadalanamadım diyelimki 20 tane soru ve 3 tane cevabımız var ve bu üç tane cevabı sanırım 1140 farklı şekilde yapabiliyoruz ama 3 lü seçeneklerden oluşuyor galiba ben tek cevabın bütün farklı seçeneklerini bulmak istiyorum excel hakkında çok bilgim yok hatta hiç yok birisi bana yardım edebilirmi ? şimdiden teşekkür ederim...

Excel Vers. ve Dili
excel10
beyler 9 lu seçenekler var bunları kendi arasında 3 li gruplar şeklinde kombinasyon yapabilirmiyiz?

Excel Vers. ve Dili
excel10
1)1-1
2)x-1
3)1/x
4)2-1
5)x-x
6)1/2
7)2-x
8)x-2
9)2-2

bu şekilde olan 9 seçeneği 3lü oalrak grublandırabilirmiyiz? yardımcı olabilir misiniz?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013 türkçe
Sayabildiğime göre 46 sayıya göre 10 lu kombinasyon istiyorsunuz.

Bunun sonucunu oynamayı mı düşünüyorsunuz?

Zira 4.076.350.421 kolon ediyorda, o yüzden sordum :)
merhaba, benim istediğim biraz daha farklı. 20 sayı içinden 10 rakam seçtiğimde 8 garanti edecek. tam anlatabildim mi bilmiyorum.
bu sayısal lotoda 6da5 garanti versiyonunun 10 numara olan için olanı

şimdiden teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
2007
Sayın Ali bey, nezaketiniz için teşekkür ederim.

Sayın hassan26; dosyayı istediğiniz şekilde revize ettim. Yani, kombinasyon sonuçları eğer 65536 adetden fazlaysa, gerekli sayfalar otomatik olarak üretilecektir.

Ben, sayısal loto için 49 adet sayının 6'lı kombinasyonu için kodu denedim.

Kod çalışıyor ancak, 15 -16 sayfa ürettikten sonra PC' nin hafızası yeterli gelmediği için kodun çalışması duruyor.

Revize dosya ektedir.
merhaba yenı uye oldum excel hakkında bılgım yok yanlız haluk beyın sayısal loto ıcın yapmıs oldu programı ındırıyorum debug dıye bır hat verıyor

Excel Vers. ve Dili
office 365
dosyada düzeltme talebi

Daha önce bu konu altında yayınlanan bir dosyada birkaç değişiklik yapılmasına ihtiyacım var. Dosya ekte. Yapılmasını istediklerim şu şekilde:
1. Dosyada “data” ve “Kombinasyonlar-1” adında iki adet sayfa var. Makroyu çalıştırdığımda bu iki sayfa dışında açtığım bir sayfa varsa bunlar kapatılıyor. Yeni açılan sayfalar kapatılmazsa iyi olur,
2. “KOMBİNASYONAR” adında boş, yeni bir sayfa oluşturdum. Kombinasyonların bu yeni sayfaya yazdırılmasını istiyorum. (“Kombinasyonlar-1” sayfasını kaldıracağım) Bu yeni sayfada “a3” ‘den itibaren tabloya yazdırmak istiyorum.
3. Yazdırma işleminde dikkat edilecek olanlar.
a) 1-5 arasındaki beş adet sayının 3 erli kombinasyonunu yazdırırken oluşan ihtimalleri “örnek 1” sayfasında yazdım.
b) 1-11 arasındaki on adet sayının 10 arlı kombinasyonu için makroyu çalıştırdıktan sonra oluşan ihtimalleri “örnek 2” sayfasına yazdırdım.

“a” örneğinde 3 lü kombinasyon için üç sütun doldurmak gerekiyor. “b” örneğinde 10’lu kombinasyon için on sütun doldurmak gerekiyor. Yani kaç sütun doldurmak gerekirse gereksin, makroyu çalıştırdıktan sonra tabloyu bozmadan “a3” hücresinden itibaren kombinasonları yazdırsın istiyorum.

Kısaca çalışma kitabında “data” ve “KOMBİNASYONLAR” adında iki sayfa kalacak. Makro çalıştırıldıktan sonra oluşan sayılar “KOMBİNASYONLAR” sayfasına belirttiğim şekilde yazılacak. Ve kaçlışma kitabına yeni sayfa eklersem bu sayfalar silinmeyecek. Teşekkürler

Ekli dosyalar