Kodda Yardım

iplikci_80

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel 2007
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
07-03-2026
Çalışma da ThisWorkbook ta bulunan kod ile ayları EKİM,KASIM…. Çoğaltmaya ve ayları değiştirirken çalışmayı olduğu gibi tüm sayfa yapısı ve biçimleri ile kopyalama çalışıyorum. Fakat sayfa yapısı bozularak kopyalanıyor. Bu hususun giderilmesinde yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

kulomer46

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office LTSC Professional Plus 2021 - Türkçe
08-06-2027
Değerli Arkadaşım

Kod Bölümünde

Range("D6:H36").ClearContents bölümünü,
Range("D6:I36").ClearContents olarak düzeltince sorun düzeliyor.

Kolay Gelsin.

Selamlar...

1570939099204.png

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Türkçe excel 2016
İngilizce excel 2016
19-10-2021

kulomer46

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
08-06-2027
Kulomer46 hocam daha önce hazırlamış olduğunuz ve kullanmış olduğunuz bir makro hakkında yardımınıza ihtiyacım var
Değerli Arkadaşım

Konuyu paylaşınız. Takip etmem gereken sorumluluklarım var. Sadece boş vakitlerimde yardımcı olabiliyorum. Selamlar...

Excel Vers. ve Dili
Türkçe excel 2016
İngilizce excel 2016
19-10-2021
Değerli Arkadaşım

Konuyu paylaşınız. Takip etmem gereken sorumluluklarım var. Sadece boş vakitlerimde yardımcı olabiliyorum. Selamlar...
link:https://www.excel.web.tr/threads/makroyu-hizlandirma.182720/ hocam daha önceden yardımcı olduğunuz bir konu idi. makroyuda siz yazmıştınız. makro görevini 7 dk da bitiriyor. Daha hızlı bitiren makrolar var ama sizinki gibi çalışmıyor. Hızlı bitiren makrolar tabloyu sayfalara dağıtırken tablonun satır -sütün genişlik ve yükseklik değerlerini bozarak dağıtıyor. Verilerin kimi uzunluğundan dolayı hüçre dışına taşıyor kimi sağa yaslı kimi sola yaslı geliyor. Ama sizin bana verdiğiniz kod tam istediğim gibi çalışıyor. Ancak 7 dk da bu işlemi yapıyor. Kodu revize etmemiz mümkün mü acaba

kulomer46

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
08-06-2027
link:https://www.excel.web.tr/threads/makroyu-hizlandirma.182720/ hocam daha önceden yardımcı olduğunuz bir konu idi. makroyuda siz yazmıştınız. makro görevini 7 dk da bitiriyor. Daha hızlı bitiren makrolar var ama sizinki gibi çalışmıyor. Hızlı bitiren makrolar tabloyu sayfalara dağıtırken tablonun satır -sütün genişlik ve yükseklik değerlerini bozarak dağıtıyor. Verilerin kimi uzunluğundan dolayı hüçre dışına taşıyor kimi sağa yaslı kimi sola yaslı geliyor. Ama sizin bana verdiğiniz kod tam istediğim gibi çalışıyor. Ancak 7 dk da bu işlemi yapıyor. Kodu revize etmemiz mümkün mü acaba

Değerli Arkadaşım

Bahsettiğiniz daha önce yazdığım kod zaten benim bildiğim en kısa ve en sağlam yol olarak yazılmış algoritmayı içeriyor.

Şu an elimden gelen bu kadar. Bu konuda başka türlü yardımcı olamıyorum.

Dönüş yaptığınız için teşekkürler.

Kolay Gelsin..

kulomer46

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
08-06-2027
Değerli Arkadaşım

Programda kodlar üzerinde biraz oynayarak programı güncelledim.
Program artık daha hızlı aktarıyor. 10.000 satırlık bilgiyi yaklaşık 1,5 saniyede dağıtıyor.

Program Ek ' tedir.

Selamlar...

Ekli dosyalar

kulomer46

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
08-06-2027
Tekrar Merhaba

Yukardaki metinde 1,5 Saniye ibaresi yanlış yazılmıştır. Doğrusu 1,5 Dakika dır.

Selamlar...