Kalıplaşmış Konu Başlıkları

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Merhaba,
Forumda sürekli bazı basit konular sorulmakta ya da cevaplayanlar tarafından soru sahibinin yapabileceği düşünülmekte ya da bunlar izah edilmeye çalılşılmaktadır.
Bu karmaşıklığa ve tekrarlamalara sebebiyet vermemek için forumda sabit bir başlık altında resimli ya da resimsiz bulunsalar da gerektiğinde kullanıcılar buraya yönlendirilse güzel olmaz mı?

Aklıma gelen ilk konular aşağıdadır. Devamı da getirilebilir.

- Module nasıl eklenir
- Kod sayfasına erişim nasıldır
- Dizi formülü nasıl girilir
- F8 ile kodlar nasım adımlanılır
- Referance nasıl eklenir
- Makro güvenlik ayarları

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Merhaba Ömer bey

Yazdıklarınıza tamamen katılıyorum. Ancak bu belirttiğiniz konuların çoğu EXCEL DERSANESİ başlığı altında bulunmaktadır. Maalesef biz toplum olarak özellikle okumayı çok sevmiyoruz. Lütfen kimse bu sözlerimden alınmasın bende aynı durumdayım.

Bu başlığı daha aktif hale getirebiliriz. Eksik olan konularla ilgili yeni makaleler yazabiliriz.

Son düzenleme:

Sefa.N

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 ProPlus Türkçe
Bu sıkıntının ana kaynaklarından birisi aslında ifade biçimleri. Mesela bana "falan filan" konusunda bir çözüm gerekiyordur (ve eminim ki bu forumda muhakkak bunun çözümü de vardır) ancak daha evvel bu konuya paralel içeriğe sahip konu başlıkları "şöyle böyle" adıyla açılmıştır. Bu nedenle aradığımı bulamayıp, benzer içerikli konu açmak durumunda kalma ihtimalim oldukça yüksek.

Anlık olarak arayış halindeyken (hele bir de o konuya vakıf değilsek), sağlıklı bir şekilde arama yapacak zamanı ve uygun anahtar kelimeleri kullanamıyoruz çoğu zaman.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2010
Merhaba Ömer bey

Yazdıklarınıza tamamen katılıyorum. Ancak bu belirttiğiniz konuların çoğu EXCEL DERSANESİ başlığı altında bulunmaktadır. Maalesef biz toplum olarak özellikle okumayı çok sevmiyoruz. Lütfen kimse bu sözlerimden alınmasın bende aynı durumdayım.

Bu başlığı daha aktif hale getirebiliriz. Eksik olan konularla ilgili yeni makaleler yazabiliriz.
Levent bey merhaba , günlerce uğraştığımız işlerde bir soru yazdığımızda arkadaşlar hemen dönüyorlar yardımlarıyla işlerimizi kısa sürede yapıyoruz , bu işlemleri yardım için yapıyorlar biliyorum ama diğer sosyal platformlarda olduğu gibi örneği youtube gibi buradan bir emoji ile örneğin hamburger emojisi gibi seçenekler olsa buradan bir destek göndere bilsek çok iyi olurdu