İstenilen satırı sabitlemek veya altta satır yenilemek

Excel Vers. ve Dili
excel 2013 Türkçe
İyi günler,
Hazırladığım hakediş formatlarında her sayfanın sonuna imza satırı eklenmesi gerekiyor. Ancak excelde altta satır yenileme ile alakalı bir çalışma göremedim. Satır yenileme ile alakalı yardımcı olabilecek biri olursa çok sevinirim. Eğer excelde böyle bir çalışma yapmak mümkün değilse aşağıda örneklerle açıklayacağım formülü nasıl yapacağım konusunda yardımcı olursanız sevinirim.
Örneğin;
Her 15 satırdan sonra istediğim 5 satır ile 3 sütun arasındaki verilerin eklenmesini nasıl sağlayabilirim?
- A1:C15 satırları/sütunları arasına istediğim verileri gireceğim.
- A16:C20 satırları/sütunları arasına da istediğim satırlar/sütunlar (imza atacak kişi isimleri ünvanları gibi) otomatik olarak eklensin istiyorum.
veya A16:C20 satırları/sütunlarını sabitleyecem. 16.satırın üstüne satır eklesem dahi sabitlediğim satırların yerinin oynamamasını istiyorum. Yani nereye satıreklersem ekleyeyim sabitlediğim satır hep 16.satırda kalsın istiyorum.

Örnekte açıkladığım düşüncelerimin yapılma ihtimali varsa yardımcı olmanızı rica ediyorum. Bahsettiğim problemi çözecek başka fikirleri olan arkadaşların fikirlerini de dinlemek isterim.

Şimdiden ilginize teşekkürler..

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Foruma hoş geldiniz.

Örnek excel dosyası paylaşırsanız iyi olur.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Günaydın.

Dosyanızda hücre genişliğini ayarlamak için küçük hücreleri birleştirme yapmışsınız. Bunu tavsiye etmiyoruz. Hücre birleştirme yerine hücre genişlik ve yüksekliklerini arttırmayı tavsiye ederim.

Çözüm için dosyaya baktığımda ise anlattıklarınızla dosya arasında bir ilişki göremedim. Anlatımınızı dosyanıza göre günceller misiniz? Hangi satırlar hangi satırların altına eklenecek, bunun şartları nelerdir?

Excel Vers. ve Dili
excel 2013 Türkçe
Günaydın,
Çalışma dosyamdaki hücre genişliklerini tavsiyenize göre düzenledim ve yeniden upload yaptım.
https://dosya.co/frlnmun4s337/Altta_yenilenmesi_istenilen_satırlar.xlsx.html

Açıklamayı yaparken dosyayı yüklemediğim için hücre değerlerini rastgele yazmıştım.
Örnek dosyamdaki 230 ile 240 satırları dahil aralarındaki satırların her sayfanın altında yenilenmesini istiyorum. Eğer bu olmayacaksa da 230 ile 240 arasındaki veriler sabit kalsın. Yani 229 a satır eklesem dahi 230. satırdaki veriler değişmesin yerinde kalsın istiyorum. Burdaki amacım yine imza satırı oluşturmak.