InputBox karakterlerini *** şifreleme

Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Merhaba arkadaşlar;
excel kitabında bir sayfayı açmak için InputBox ile şifre giriliyor. Girilen karakterlerin *** şeklinde görünmesi için ne yapılabilir nasıl kod yazılmalıdır? Konuyla ilgilenen forum üyelerine şimdiden teşekkürler.

dEdE

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2013 TR 64 Bit
Merhaba,
InputBox'un böyle bir özelliği yok. Ancak API kullanarak yapılabildiğini görmüştüm bir zamanlar. Ama attığın taş ürküttüğün kurbağaya değmez derler ya işte öyle bir şey.
Ben UserForm ve TextBox kullanıyorum ve TextBox'un PasswordChar özelliğini * olarak ayarlıyorum. Mükemmel oluyor.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Merhaba,
InputBox'un böyle bir özelliği yok. Ancak API kullanarak yapılabildiğini görmüştüm bir zamanlar. Ama attığın taş ürküttüğün kurbağaya değmez derler ya işte öyle bir şey.
Ben UserForm ve TextBox kullanıyorum ve TextBox'un PasswordChar özelliğini * olarak ayarlıyorum. Mükemmel oluyor.
Merhaba @dEdE
Aslında sizin de belirttiğiniz TextBox'un PasswordChar özelliğini InpurBox'da kullanmak istiyorum .Aslında internette arama yaptım. Yabancı bir sitede çok önceleri yazılmış bir kod buldum.Kodu kopyala yapıştır yaptım ,olmadı. kodlar ing. olduğu için Hem çok ayrıntılıydı,hem VBA'da iyi değilim. Bulduğum videoları izle - durdur - yap şeklinde birşeyler yapmaya çalışıyorum

dEdE

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2013 TR 64 Bit
Merhaba,
Yabancı sitelerde bulduğunuz kodlar "...çok önceleri yazılmış... " sa 32 Bit için yazılmıştır. 64 bit kullanıyorsanız uyarlamanız lazım. Bir önceki mesajıma eklediğim dosyayı incelemenizi öneririm.