Hücre içindeki son boşluktan sonrasını silmek

Excel Vers. ve Dili
2007
Merhaba,

Hücre içlerinde cümleler var.
Hücredeki en son boşluk neredeyse, o boşluktan itibaren sağında ne varsa silmek mümkün müdür.

Örnek:
Hücre içi:"Excel kullanmaya yeni başladıysanız sorularınızı buraya gönderebilirsiniz."

ise

Sonuç:"Excel kullanmaya yeni başladıysanız sorularınızı buraya"

Saygılar

Not:
Bazı sayfalarınıda örnekleri inceledim ama uygulayamadım. Mesala aşağıdaki formüller benim sorunuma uygun mudur bilmiyorum ama denedim olmadı:
=SOLDAN(A2;MBUL(" ";A2;1)-1)
=SAĞDAN(A2;UZUNLUK(A2)-MBUL(" ";A2;MBUL(" ";A2;1)+1))

Erdem Akdemir

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2016 PRO TÜRKÇE-İNG. 64 BİT
A1 hücresinde olduğunu varsayarsak,

Dizi formülüdür, CTRL+SHIFT+ENTER ile kapatmayı unutmayın.

Kod:
=SOLDAN(A1;MAK(EĞER(PARÇAAL(A1;SATIR(DOLAYLI("1:"&UZUNLUK(A1)));1)=" ";SATIR(DOLAYLI("1:"&UZUNLUK(A1)))))-1)

Excel Vers. ve Dili
2007
Elinize bilginize sağlık, almak istediğim sonuç tam olarak buydu. Çok teşekkür ederim üstad.

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Kelimeler arasında tek boşluk olduğunu varsayarak bir formül yazdım belki işinize yarar. Belki çift boşluk yerine farklı bir karakter ile formül daha işlevsel hale getirilebilir.
Kod:
=PARÇAAL(A1;1;MBUL("  ";YERİNEKOY(A1;" ";"  ";UZUNLUK(A1)-UZUNLUK(YERİNEKOY(A1;" ";""))))-1)

Altın Üyelik Bitiş Tarihi
14-12-2019
A1 hücresinde olduğunu varsayarsak,

Dizi formülüdür, CTRL+SHIFT+ENTER ile kapatmayı unutmayın.

Kod:
=SOLDAN(A1;MAK(EĞER(PARÇAAL(A1;SATIR(DOLAYLI("1:"&UZUNLUK(A1)));1)=" ";SATIR(DOLAYLI("1:"&UZUNLUK(A1)))))-1)
Erdem bey, bu örnekteki cümlenin en sonundaki boşluktan sonraki kelimeyi almak istiyorum nasıl yapabilirim

teşekkür ederim

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Kod:
=YERİNEKOY(SAĞDAN(A1;UZUNLUK(A1)-BUL("@";YERİNEKOY(A1;" ";"@";UZUNLUK(A1)-UZUNLUK(YERİNEKOY(A1;" ";"")));1));" ";"")
.