Soru Hücre değerlerine göre otomatik mail butonu ve farklı mail senaryoları

Excel Vers. ve Dili
2010 ingilizce/Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
27.03.2023
Merhaba,

Dün farklı bir bilgisayarda kodu tasarlamıştım. O bilgisayarda Türkçe karakter problemi olduğu için sağlıklı deneme yapamamıştım.

Şimdi Türkçe karakter sorunu olmayan bir bilgisayarda kodu denedim. Necati beyin bahsettiği düzeltmeyi yapmak gerekiyor. O satırı ben döngü dışında bırakmıştım. Bu düzeltmeyi yapınca sorunsuz şekilde mailler bende oluştu.

Benim deneme yaptığım dosyanız ektedir.

Sizin paylaştığınız son görselde dikkat ederseniz Türkçe karakterler bozuk görünüyor. Sizde benim yaşadığım sorunu yaşamış olabilirsiniz.
Öncelikle teşekkürler.

Enteresan bir şekilde, değişen hiçbir şey yok.

Daha önce, türkçe karakter sorunu için VBA da font düzenlemesi yapmıştım. Hülasa, vba da düzgün görünen fontları, sonuç penceresinde bozuk çıkıyor.

233673

Bundan ayrı olarak; bu şekilde sonuç döndürmesine rağmen, ne mail önizleme gözüküyor, ne de outlook ta herhangi bir mail gönderme emaresi var.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Msgbox kodun en sonunda bilgilendirme amaçlı veriliyor. Mailin oluşmasını kontrol etmiyor. Bu sebeple sizi yanıltmasın.

Mesela EKSİK kriteri Türkçe karakter sorunu olan bilgisayarda çalışmıyor. İ harfinden dolayı bu sorun oluyor.

Excel Vers. ve Dili
2010 ingilizce/Türkçe
27.03.2023
Msgbox kodun en sonunda bilgilendirme amaçlı veriliyor. Mailin oluşmasını kontrol etmiyor. Bu sebeple sizi yanıltmasın.

Mesela EKSİK kriteri Türkçe karakter sorunu olan bilgisayarda çalışmıyor. İ harfinden dolayı bu sorun oluyor.
Anladım hocam, bu akşam başka bir pc de deneyeceğim. Sonucu yazarım.

Teşekkürlerimle.

Excel Vers. ve Dili
2010 ingilizce/Türkçe
27.03.2023
Merhaba,

Başka bir PC de denediğimde (office 365 türkçe) sorunsuz çalıştı.

Sanırım diğer PC de (office 2019 ingilizce) başka bir sorundan dolayı çalışmadı.

Emeği geçen herkese, özellikle Korhan Hocama teşekkürlerimle.