hisse senedi fiyatlarını excelle çekme

Excel Vers. ve Dili
2019 tr
merhaba hisse senedi fiyatlarını excelle aktarmak istiyorum. web den veri al seçeneği ile birçok siteyi denedim ama başarılı olamadım. iş yatırımın sitesinden veri almayı başarmıştım ancak sayfa yapısından mı kaynaklı nedir bilemem ama sürekli hisse isimlerinin ve verilerin yeri değişiyordu. excellde veri al kısmında web den axcess den diğer kaynaklardan vs. veri alma seçenekleri var fakat diğerlerini kullanmayı bilmiyorum. sql serverdan. veri bağlantı sihirbazından gibi seçenekler var. bu diğer seçenekleri nasıl kullanabilirim istediğim verileri nasıl çekebilirim yardımınıza ihtiyacım var. teşekkürler...

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr + office 2010 tr 32bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13-06-2024
Foruma hoş geldiniz :)
Yardımın ilk basamağı konunuzla ilgili bir dosya hazırlamanız olabilir. Bu dosyayı dış serverlardan birine yükleyip linkini mesajınızda paylaşırsanız konuda bilgisi yüksek olan üyeler size yardım etmek için bir dosya hazırlamak zorunda kalmadan ne nereye nasıl gelmeli anlayarak dosyanız üzerinde çalışabilir.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
İstediğiniz, aşağıdaki animasyonda belirtilen gibi mi?

.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2019 tr
cok teşekkür ederim ama göremiyorum altın üye ol diyor siz linkleri bana farkli bi yerden atabilirmisiniz acaba

Excel Vers. ve Dili
2019 tr
işiniz gücünüz para olmuş. tamam emek veriyorsunuz eyvallah ama. sitedeki mevcut dosyaları görüntülemek isteyince gold üye altın üye başlığı altında para istiyosunuz. birilerinden yardım istediğimizde özel msj atıp fahiş ücretler talep ediyor. hazırladığınız excellin 2 gün sonra bozulmayacağının verilerin değişmeyeceğinin garantisi varmı? siteye üye olurken yardım platformu sanmış derdimi yazmıştım ama gördüm ki ticarethaneden başka bişey değil

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
Dosyaları altın üyeler indirebiliyor ancak vermiş olduğum linkde dosyaların yanı sıra kodlar açık kaynaklıdır. Yani kodları kapyalayıp kendi projenize ekleyebilirsiniz.

maliex

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
professional plus 2016-türkçe
23-09-2025
selenium basic kullanmadan vba ile web sayfasındaki form doldurulabilinirmi ? yoksa sadece mevcut verileri çekmeyemi yarıyor

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
işiniz gücünüz para olmuş. tamam emek veriyorsunuz eyvallah ama. sitedeki mevcut dosyaları görüntülemek isteyince gold üye altın üye başlığı altında para istiyosunuz. birilerinden yardım istediğimizde özel msj atıp fahiş ücretler talep ediyor. hazırladığınız excellin 2 gün sonra bozulmayacağının verilerin değişmeyeceğinin garantisi varmı? siteye üye olurken yardım platformu sanmış derdimi yazmıştım ama gördüm ki ticarethaneden başka bişey değil
Bazı şeyleri açıklığa kavuşturmak lazım....

Özel mesajla yardım istediğiniz konu, tam olarak sizin istediğiniz duruma özel hazırlanmış olan bir dosyadır. Ücreti size fazla geldiyse, ilgilenmezsiniz.... kimse sizi zorlamıyor. Forumun hemen her tarafı açık şifresiz dosyalarla dolu, uygun bir tanesini alıp kullanırsınız.

Diğer yandan; hazırlanan dosyadaki kodlar test edilerek hazırlanıyor. Web sitesinin kendi tarafında alt yapı değişmediği sürece, problem çıkmaz. Web sitesinin alt yapısının sonradan değişip, değişmeyeceğinin garantisini ise kimse veremez.

.

Son düzenleme:

kemalist

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2021 TÜRKÇE
24-01-2026
böyle bir yeri bukadar ucuz parayla başka yerde bulursanız bizede haber verin.Ekmek bile parayla.

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
13-06-2024
Sayın @s_prg ;

Sorunuza ilk ben cevap verdim , zira kısa üyeliğiniz içinde anlaşılıyor ki forumun kurallarını üye olurken ya da daha sonra anasayfadaki başlığını bari gözden geçirmemiş olduğunuz açık . Olmayan dosya ve yerleşim üzerinde çalışılamayacağı ve " ben öyle istemedim " polemikleri ile mesaj uzamasına engel olmak amacı ile bir örnek dosya yüklemenizi önerdim, zira sizden başka kimse konunuz için bir dosya hazırlamak ve üzerinde çalışıp beğeninize pişirilmiş armut tarzı sunmak zorunda değil .

diğer seçenekleri nasıl kullanabilirim istediğim verileri nasıl çekebilirim yardımınıza ihtiyacım var
Bu talebe ben günlük iş zamanında yetişemeden sitede en üstün üstadlardan saydığımız ve yazılım şekillerine de birer Sheaxpeare şiiri gibi baka kaldığımız Sayın @Haluk örnekle cevap göndermiş ve siz de evet demişsiniz . Bundan sonra iki yol açılır , biri kodlamalar konusunda araştırma ve yönlendirme talep edersiniz ; diğeri de uzun araştırma deneme öğrenme yapma için zamanınız yoksa gerekiyorsa o kadar ; belli bir emek karşılığını verirsiniz . Bu sitede ikisini de engelleyen bir kural yok.

Sitenin altın üyeliği ise , yönetimdekilerin hiç birinin geliri değildir, 16 yıldan beri 500 000 üyenin talep ve arzını kaldıracak server gibi altyapı ve iletim masraflarının karşılanmasından ibaret bir kendi yağıyla kavrulma şeklidir. Yabancı sitelere göre bir paket sigara fiyatı karşılığı kadar cüzi bir katkıdır.

Sitenin veya yönetimin veya üyelerin işi gücü para falan değil ama , saygın bir ortamda elden bilgiden geleni insanlara , dolaylı olarak da daha hızlı çözümler ile işi gücü para olan iş ve ekonomilerinin bir kısmına karınca kadar olumlu etki etmekten ibarettir. Bu konuyu bu kadar açığa vurgulamanıza 500 000 üyeden naciz biri olarak size tepkimi dile getiriyorum , zira sorunuzun kendisinin işi gücü zaten parayla ilgili kaldı ve perhiz lahana etkisi gösterdi . Çözümü kendiniz için istiyorsanız , ekonomi dünyası işleyişini bilmiyor olamazsınız , yok eğer içinde olduğunuz bir firma için istiyorsanız zaten para konusunda serzeniş sizin işiniz olamazdı ...

Sayın @Haluk bu sitenin Microsoft larından biridir ve Microsoft sistemlerinde dahi bulunmayan bilgi ve kod dizileme yeteneği bulunup zaman zaman naciz benim de faydalandığım ve başka üyelere de çözümler verebildiğim ; ardından duasını aldığım üyeler oldu .. İsimle takip edebilirseniz siz de bu dosyalara altın üye olmasanız da çoğunlukla erişirsiniz. Özellikli ve siteye asılmış dosyalara da bir zahmet ile yine erişebilirsiniz..

[qute] hazırladığınız excellin 2 gün sonra bozulmayacağının verilerin değişmeyeceğinin garantisi varmı? [/quote]
Siz veri alınan sitenin değişmeyeceğini ya da dosyadaki yazılımla oynanmayacağını garanti edebildiğiniz sürece bozulmasının mantığı ne olabilir ?

Sizi 500 000 üyeden biri olmaya davet ederek sözlerimi sonlandırıyorum . Cevabınızdan sonra da kendi hesabıma sizi kendi listemde banlayacağım ..

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2019 tr
* ooo tepki verince hemen ab ülkeleri gibi peşpeşe kınama mesajlarını yağdırmışsınız bakıyorumda.
* siz basit bi excell dosyasının hazırlanışına Sheaxpeare şiiri gibi baka kalmış olabilirsiniz ama kusura bakmayın ben öyle küçük şeylerle şaşırmıyorum.
* sanki çok bi emek verilmiş süper bilgisayarlarla milyonlarca işlemler yapılmış gibi konuşmayın alt tarafı 2 formüllük iş ben bu işi bilmiyorum diye sizde yaptığınız şeyi dağ gibi büyütüp önümüze getirmeyin.
* emek karşılığı dediğiniz şey az bi ücret olsa neyse diyeceğim de oto sanayideki kazıkcı ustalar gibi ücretler istemişsiniz 150 tl yok daha neler.
* 500 bin üye mi wawww maşallah forum deil sosyal paylaşım sitesi yani ülkedeki 160 kişiden biri sizin üyeniz :D abartmayın yalan söylemeyin
* 500bin üye X altın üyelik ücreti= yağında kavrulma ise ben matematik namına hiçbişey bilmiyorum
* yardım talep ettiğim konunun borsa dolayısıyla ekonomi olması yardım karşılığında her istediğinizi önüne dökeceğim anlamına gelmiyor. siz benim muhasebecim değilsiniz. ben fabrikatör olsaydım fabrikayla ilgili bi hesaplama excell aracı istemiş olsaydım ona göre daha farklı bi ücret mi talep edecektiniz?
* microsoft da bile bulunmayan... ??? tüm işlemleriniz microsoft üzerinde değilmi zaten madem o kadar iyisiniz yeni bi işletim sistemi yapın da bu konuda çığır açın
* ''Siz veri alınan sitenin değişmeyeceğini ya da dosyadaki yazılımla oynanmayacağını garanti edebildiğiniz sürece bozulmasının mantığı ne olabilir ?''
bu sözle söylenmek istenen nedir peki? benim sözüme karşı söylenen bu söz? tabiki hiçbişeyin garantisi yok burada vurgulanmak istenen şey: bana balık tutup verme balık tutmayı da öğret. ama anlamaışsınız bu da demek oluyoki tek derdiniz para menfaat. öyle olmasa forum sitesinde bi yardım talebinde bulunduk diye hemen ticarethane gibi teklifte bulunmazdınız. forum sitesi nedir? yardımlaşma ve paylaşım yeri mi yoksa letgo sahibinden vs. gibi alışveriş paltformumu?
* 500 bin üyeden biri olmaya daveitinz de çok ince ama teşekkür ederim istemiyorum böyle davete ihtiyacım yok :D
* cavabımı gördüğünüze göre beni banlayacaksınız artık bu çok üzücü :(

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
13-06-2024
Cyrano de Bergerac misali de olsa ; cevap hakkınızı kullandınız .. Polemiğe ihtiyaç yok , 500 000 altın ya da değil ama üyeler adına size başarılar diliyorum ..

Excel Vers. ve Dili
2019 tr
takip ettiğinize ve adını andığınıza göre demekki siz cyrano de bergerac gibi özelliklere sahipsiniz. polemiğe dediğiniz gibi gerek yok. size çuvalla altın bırakan üyeler adına başarılar dilemenizden dolayı da ayrıca teşekkür ederim iyi geceler...

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
Merhaba forma hoş geldiniz.
* ooo tepki verince hemen ab ülkeleri gibi peşpeşe kınama mesajlarını yağdırmışsınız bakıyorumda.
* siz basit bi excell dosyasının hazırlanışına Sheaxpeare şiiri gibi baka kalmış olabilirsiniz ama kusura bakmayın ben öyle küçük şeylerle şaşırmıyorum.
* sanki çok bi emek verilmiş süper bilgisayarlarla milyonlarca işlemler yapılmış gibi konuşmayın alt tarafı 2 formüllük iş ben bu işi bilmiyorum diye sizde yaptığınız şeyi dağ gibi büyütüp önümüze getirmeyin.
* emek karşılığı dediğiniz şey az bi ücret olsa neyse diyeceğim de oto sanayideki kazıkcı ustalar gibi ücretler istemişsiniz 150 tl yok daha neler.
* 500 bin üye mi wawww maşallah forum deil sosyal paylaşım sitesi yani ülkedeki 160 kişiden biri sizin üyeniz :D abartmayın yalan söylemeyin
* 500bin üye X altın üyelik ücreti= yağında kavrulma ise ben matematik namına hiçbişey bilmiyorum
* yardım talep ettiğim konunun borsa dolayısıyla ekonomi olması yardım karşılığında her istediğinizi önüne dökeceğim anlamına gelmiyor. siz benim muhasebecim değilsiniz. ben fabrikatör olsaydım fabrikayla ilgili bi hesaplama excell aracı istemiş olsaydım ona göre daha farklı bi ücret mi talep edecektiniz?
* microsoft da bile bulunmayan... ??? tüm işlemleriniz microsoft üzerinde değilmi zaten madem o kadar iyisiniz yeni bi işletim sistemi yapın da bu konuda çığır açın
* ''Siz veri alınan sitenin değişmeyeceğini ya da dosyadaki yazılımla oynanmayacağını garanti edebildiğiniz sürece bozulmasının mantığı ne olabilir ?''
bu sözle söylenmek istenen nedir peki? benim sözüme karşı söylenen bu söz? tabiki hiçbişeyin garantisi yok burada vurgulanmak istenen şey: bana balık tutup verme balık tutmayı da öğret. ama anlamaışsınız bu da demek oluyoki tek derdiniz para menfaat. öyle olmasa forum sitesinde bi yardım talebinde bulunduk diye hemen ticarethane gibi teklifte bulunmazdınız. forum sitesi nedir? yardımlaşma ve paylaşım yeri mi yoksa letgo sahibinden vs. gibi alışveriş paltformumu?
* 500 bin üyeden biri olmaya daveitinz de çok ince ama teşekkür ederim istemiyorum böyle davete ihtiyacım yok :D
* cavabımı gördüğünüze göre beni banlayacaksınız artık bu çok üzücü :(

*
:(
Bende bir şeyler yazayım excell dosyası Bu kadar basit ise excell dosyasını siz niye yapamıyorsunuz.
Emek harcanmış bir şeye elbette bir bedel istenmesi gayet doğaldır.
Herkes avukat veya doktorluk yapsaydı bu sektörlere gerek kalmazdı.

Diğer taraftan basit dediğiniz dosya ile ilgili ben bir link vermiştim kodları da açık kaynaklı idi, bir excell dosyası siz hazırlayın da açık kaynaklı kodları kullanarak bir şeyler yapın.

Burada Altın üye olmayan bir çok üye var bunlarda bu formdan kendilerince istifade ediyor ve bilgi alışverişinde bulunuyor.

Bence eğer excell dosyanızı bu kadar basit olduğu halde kendiniz yapamıyorsanız ya bu işi öğreneceksiniz ya bu işten vaz geçeceksiniz yada emek karşılı ücretini ödeyerek buna sahip olacaksınız.

Ben farklı bir şey söylüyüm 3 sene önce başımdan geçti binanın dış kapı göbekli kilidi arıza yaptı anaktarcıya dedim gel şunu yap 50 lira paranı alırım dedi çok değilmi dedim hayır dedi buna emek veriyoruz dedi peki kilidi ben söküp getirirsem kaça yaparsın dedim 20 liraya yaparım dedi.
Tamda anlatmak istediğim burası ben kilidi sökmeyi biliyorum çok basit idi evvelce bu işlemi yapmıştım kilidi söktüm ve anaktarcı götürdüm arızayı giderdi ve yerine taktım.
Eğer kilidi sökmeyi bilmeseydim benim için bu kilidi sökmek hiçde basit olmayacaktı

Örnekler bitmez birde açmış olduğunuz konu başlığı webten bilgi alma bölümü excellin en zor bölümlerden biri bu sitede bile bu uygulamaları yapabilecek çok az sayıda üye mevcut.

Neyse kalın selametle

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Bilinen bir hikayedir ve bir çok versiyonu vardır ama, yine de tekrar edeyim....

Arabası arızalanan adam yapmak için uğraşır ama yapamaz.. Tamirciye götürür, usta tornavidayı alır bir vidayı sıkar, araba düzelir...

Adam borcunu sorunca, Usta "Borcunuz 100 TL" der. Adam; "Usta, yahu bir vida sıktın 100 TL çok değil mi?" der.

Usta cevap verir, "Vidayı sıkmak 5 TL, hangi vidayı sıkacağını bilmek 95 TL" der....

Son düzenleme:

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Günaydın.

Ben de bu sitenin Moderatörü sıfatıyla bir iki şeyi aydınlığa kavuşturma zorunda kendimi hissettim.

Excel.web.tr aşağıdaki resimden görüleceği gibi, Elitnet'in(bir ticari işletme) bir projesidir. Bunun sahibi de Hüseyin Beydir. Hüseyin Beyin, ticari işletmesi ile ilgili mali ve kazançları kendisi ile ilgilidir. Elbette bir ticari işletme kar amacıyla kurulur. Bu konu bizi ilgilendirmiyor. Burada bir paylaşım Forumu oluşturulmuş ve bu Forumun kuralları var.

1571639934325.png

Ben 2005 yılından beri bu siteye üyeyim. Bu siteden bedava çok şey öğrendim ve bedava çözümler üretmeye çalıştım. Kazancım öğrenme ve bildiklerimi paylaşma mutluluğu.

Üyelere, sıfatları (Süper Moderatör, Moderatör, Uzman, Destek Grubu, Özel Üye, Altın Üye, Üye) ne olursa olsun bu denilen "* 500bin üye X altın üyelik ücreti= yağında kavrulma ise ben matematik namına hiçbişey bilmiyorum" sizce astronomik olan bu rakamdan zerre kadar paylarına bir şey düşmemektedir. Yani üyeler sıfatları ne olursa olsun ücretli çalışan değil gönüllülük esasına göre buradalar. Bunda müsterih olun.

Ücretle özel çalışma yapan üyelerimiz mevcut. Bu da doğal bir durum. Bana da Özel Mesajlardan teklifler gelmekte ancak ben bu konuya hiç girmedim. Bu beni ilgilendirir.

Buradaki çalışma ve emeklerin hiç bir şekilde küçümsenmemesi gerekir. Bilinmeyen şey zordur. Bilgisayarı açmasını bilmeyen bir kişi bilgisayarı açması zordur. Ancak öğrendikten sonra bu işin kolay olduğunu anlar.

Sayın s_prg siteden yararlanmak veya yararlanmamak kendi bileceğiniz bir şey.

İyi günler dileğiyle...

.