google etablo veri alışverişi

sevensuleyman

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2010
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
08-12-2027
merhaba ;
yaklaşık 40.000 satırlı bir excell dosyam mevcuttur. buradaki veriyi google e tabloya aktarmak istiyorum. aynı şekilde google e tablodaki veriyi vba kod yardımıyla excelle aktarmak sitiyorum.

amacımız internet olan heryerden verilerimize ulaşabnilmek . veri excell dosyamızı güncellemek için bir koda ihtiyacımız var. örnek excell linkimiz aşağıfdaki gibidir.
formu çok araştırdım fakat uyarlamayı başaramadım.

üsdtadlarımızdan yardım bekliyorum. şimdiden teşekkürler

veri linki

sevensuleyman

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2010
08-12-2027
elimizdeki ürünler sayfasını normal excell sayfasına çekerek ürün etiketi basmak istiyoruz. excell tarafına çekme verileri alma işlemini çözersek etiket basım işlemini kendim çözebileceğimi düşünüyorum.

elimizdeki ürünler sayfasında fiyat resim gibi bilgiler kaynak sayfasından gelmektedir. bilgisayarımdaki excell dosyamı kaynak olarak kulllanamadıgım için mecburen buraya ayrı sayfa açmak zorunda kaldım.
kaynak sayfasında veri listemiz mevcut. buradaki veri dosyasını nasıl güncelleyebilirz. yaklaşık 50.000 satırdır.
daha detaylı anlatmaya çalışdım. yardımlarınızı beklerim

asıl veri kopya linki

erd5334

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel 365
01-12-2026
neden google e-tablo kullanmak istiyorsunuz. microsoftun onedrive servisi excel ile entegre çalışıyor. dosyanızı oraya atın heryerden ulaşın ve değiştirin.

sevensuleyman

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2010
08-12-2027
onedirve konusunda bilgim yoktu maalesef. düşey ara gibi formül kullanarak normalde excellden bilgileri alma şansım varmı ??

erd5334

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel 365
01-12-2026
onedirve konusunda bilgim yoktu maalesef. düşey ara gibi formül kullanarak normalde excellden bilgileri alma şansım varmı ??
zaten onedrive içinde excel kullanıyorsunuz. exceldeki tüm formüller orada da çalışır

sevensuleyman

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2010
08-12-2027
teşekkürler test edeceğim.. burada linkte bununan resmi bir hücrede gösterebileceğim bir fıormül varmı. google e tabloda ımage adlı formül kullarak gösterebiliyordum. burada da yapabileceğim bir formül varmı ?