Farklı sayfalardan koşullu veri çekme

Excel Vers. ve Dili
2016 MSO Standard
Merhaba,
Ekte aşağıda örnek dosya linki verdiğim çalışmada 1 nolu sayfada mevcut x ve z koşullarına aynı anda bağlı y değerini almak istiyorum. (Bunu sadece x veya z ye göre dolaylı ve düşeyara formülü ile yapabiliyorum). Burada bana formülü aşağı sürüklediğimde sayfa numarasını veri dosyasındaki sayfa kısmından yukarıdan aşağıya alabilecek ve o sayfada x-z koşulları aynı anda sağlandığında y değerini verebilecek bir formül gerekmekte. (1 den daha fazla sayfa olmasına karşın içerik kriterleri aynı olacak)

Şimdiden yardımınız için teşekkür ederim.

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Örnek dosyanızı biraz daha anlaşılır olacak şekilde düzenleyebilir misiniz?

Excel Vers. ve Dili
Office 365 TR
Selamlar,
1. dosyanızdan hareketle, anladığım şekilde örnek hazırlamıştım. İncelersiniz...
(2. dosyanıza bakmadım maalesef... Yanlış anlamış da olabilirim)

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Veri sayfası C5 için formülünüz

=İNDİS(DOLAYLI($A5&"!$c1:$c5");TOPLA.ÇARPIM(($C$2=(DOLAYLI($A5&"!$b1:$b5")))*($C$3=(DOLAYLI($A5&"!$d1:$d5")))*(SATIR((DOLAYLI($A5&"!$c1:$c5"))))))

Not : Koşul 1 ve Koşul 2 nin ne olduğunu C2 ve C3 de belirtildiğini varsaydım.

Excel Vers. ve Dili
2016 MSO Standard
Veri sayfası C5 için formülünüz

=İNDİS(DOLAYLI($A5&"!$c1:$c5");TOPLA.ÇARPIM(($C$2=(DOLAYLI($A5&"!$b1:$b5")))*($C$3=(DOLAYLI($A5&"!$d1:$d5")))*(SATIR((DOLAYLI($A5&"!$c1:$c5"))))))

Not : Koşul 1 ve Koşul 2 nin ne olduğunu C2 ve C3 de belirtildiğini varsaydım.
Bu formül ile istediğim sonuca ulaştım; x ve z nin aynı anda sağlanması sonucu ulaşılacak değer tekil olacaktı; ayrıntılı açıklamanız ve cevabınız için teşekkür ederim.