Excelde Pdf Birleştirme

Excel Vers. ve Dili
2010
Merhaba,
İki ayrı excel dosyam mevcut ve her ikisinde de farklı raporları pdf olarak dönüştürüyorum. Daha sonra harici programlarla pdf birleştirme yapıyorum. Bunu excel üzerinde makro ile yapabilir miyiz?
Saygılarımla
Hayırlı Günler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016
Türkçe 64 BIT
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
25-07-2023
Bu konuda benim de yardıma ihtiyacım var ama galiba mümkün değil.

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
Örnek dosyalar olsa belki birşeyler yapılabilir.

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-09-2027
Merhaba, (3.parti program kullanmayıp kod yazmadan da yapabilirsiniz.)

Sayfaları çoklu seçim yapıp PDF olarak kaydettiğinizde tek bir dosya olarak oluşacaktır.
Bunun için yapılması gereken: (1.dosyanızın adı A, 2.Dosyanızın adı B varsayımına göre)
- A ve B dosyalarını açın, B dosyanızda raporun yer aldığı sayfa adı üzerinde Sağ tuşa basarak > Taşı Kopyala > (Kitap adından) A kitabını seçip kopya oluşturmasını isteyin.
- A kitabında oluşan B dosyasının rapor sayfası ile A sayfasında aynı PDF de yer alacak sayfaları seçip PDF olarak kaydediniz.
**Oluşan PDF dosyanız Sayfa sırasını seçtiğiniz sıraya göre değil bulunduğu sıraya göre alt alta eklenmiş olacaktır.

İyi çalışmalar.

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
İş başa düştü örnek dosyayı ben ekliyorum.
bu kod ofis2003 de çalışmaz ofis 2007 de aşağıdaki linkdeki SaveAsPDF dosyasını kurması gerekiyor ofis 2007 üstünde belkide bu yapaya ihtiyaç olmayacaktır.
https://www.excel.web.tr/threads/istenen-sayfalari-tek-parca-olarak-pdf-yapmak.157469/

Kodun işleyişi Userform açıldığında (Dosyaların bulunduğu klasörü seç) komut düğmesi ile dosyalara ait klasör seçilir
daha sonra listeden pdf yapılacak sayfalar seçilir ve (listedeki seçili sayfaları pdf yap.) komut düğmesine tıklanır
biraz yavaş çalışabilir kod aceleden oldu kod birazcık hızlanabilirdi belkide dosya bazında açılarak sayfaları aratmak gerekecektir.

not: bu uygulama ile birden fazla dosyalardaki sayfaları tek pdf dosyası haline getirmek.

Ekli dosyalar

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
5 nolu mesajdaki dosya güncellendi