Çözüldü excel cok yavaşlama problemi

bycakir

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 365 ProPlus
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
18-01-2025
EXCEL işlem sonrası aşırı donuyor çok yavaş kaydediyor açılırkende aynı düzeltmenin bir yolu varmıdır. dosya 10 mb olduğundan yükleyemiyorum.

dişarıdan link yaptım BURADAN indirebilirsiniz.

Son düzenleme:

bycakir

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
18-01-2025
1 yazıyı güncelledim link mevcut şimdiden teşekkürler.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Dosyanızı inceledim. Bazı sayfalarda veri olmamasına rağmen CTRL+END tuşlarına basınca gereksiz alt satılara gidiyor. Veri olan son satırdan sonraki gereksiz satırları seçip silerseniz sizi tatmin etmese bile bir nebze olsun dosya rahatlar. Ayırca hesaplama yönteminiz manuele ayarlayarak dosyanızın sürekli hesaplama yapmasını engelleyebilirsiniz. Bu işlemde dosyanızda rahatlık sağlayacaktır.

Ayrıca bir çok sayfanızda kullandığınız satır sayısı oldukça fazla olduğundan belki sayfaları ayrı dosyalara alarak rahatlama sağlayabilirsiniz.

Bunun dışında çok fazla yapabileceğiniz bir işlem maalesef yoktur. Böyle büyük satırlı dosyalarda maalesef yavaşlama sorunu kaçınılmazdır.

Erdem Akdemir

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2016 PRO TÜRKÇE-İNG. 64 BİT
Merhaba,

Çok fazla sayfa, veri ve formül var. Ayrıca fazlaca'da renklendirme kullanmışsınız. Bundan dolayı dosyanızın boyutu büyük.
Bu durumda makro kullanmadan dosyanızın durumunu düzeltmeniz zor. En basit tavsiye farklı excel' lere bölebilirsiniz.

Son düzenleme:

bycakir

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
18-01-2025
teşekkürler...