Ev Kütüphanesi Arşiv ve Ödünç Kitap Takip Programım

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Bu programın son hali ne oldu acaba, geliştirildi yoksa aynı mı kaldı.

Excel Vers. ve Dili
yok
bu program benim aylardan beri aradığım ve access te yapmayı hayal ettiğim program aslında,baya kurcaladım içini ama anlayamadığım şey kitap ekle dediğimiz zaman yazarı nasıl seçiliyor ?

Excel Vers. ve Dili
yok
benim anladığım her kitap kaydı yaptığında yazarıda yazman gerekiyor yani yeni kayıt açman gerekiyor.o zaman bu yazarlar nereye ve niye kaydediliyor anlamadım ? eğer gerçekten öyleyse çok saçma birşey olmuş olur,gitarisyen bunu nasıl düşünememiş hayret doğrusu.benimde evimde kitaplarım var eğer böyle bir şey yapabilseydem aklıma gelen ilk şeylerden biri olurdu bu söylediğim şey...

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
bu program benim aylardan beri aradığım ve access te yapmayı hayal ettiğim program aslında,baya kurcaladım içini ama anlayamadığım şey kitap ekle dediğimiz zaman yazarı nasıl seçiliyor ?
benim anladığım her kitap kaydı yaptığında yazarıda yazman gerekiyor yani yeni kayıt açman gerekiyor.o zaman bu yazarlar nereye ve niye kaydediliyor anlamadım ? eğer gerçekten öyleyse çok saçma birşey olmuş olur,gitarisyen bunu nasıl düşünememiş hayret doğrusu.benimde evimde kitaplarım var eğer böyle bir şey yapabilseydem aklıma gelen ilk şeylerden biri olurdu bu söylediğim şey...
Merhaba..

Sol tarafta hangi yazar seçili ise kitap kaydı o yazara ait olur.. Yeni bir kitap kaydedecekseniz sol tarafan önce yazarı kaydedip alt forma kitap ile ilgili diğer bilgileri girebilirsiz.. Yazarların kaydedildiği üst form ile bu alt form yazarno alanı ile ilişkilendirilmiştir.. (Alt form özellikleri - Veri sekmesi - Alt ve üst alanları bağla kısmı) Konunun ilk sayfalarında bu uygulamanın algoritması tartışılmıştır.. İpuçlarını orada da bulabilirsiniz.. Genel anlamda bir veritabanı uygulaması hazırlanırken normalizasyon bu şekilde olmalı yani bire-çok mantığı üzerine oturtulmalı.. Siz ilçeleri kaydedeceğiniz bir veritabanı hazırlayorsanız bu uygulamada iller tablosuda olmalı ve bu iki tablo birbiri ile kayıt ilşkisi işerisnde olmalı.. İlllere ait ilçeleri görmeniz ve işlemeniz için (burada da yazara ait kitapları) kullanılan yapı bu şekilde olmalı..
Uygulamayı shift tuşuna basılı halde açıp tabloları ve ilişkiler penceresini inceleyiniz..

Excel Vers. ve Dili
aaaaa
Merhaba;

Çok sevdiğim kitaplardan çektiğimi bir Allah bilir, bir de ben bilirim… :) Evimde bulunan 2000’in üzerindeki kitabın bakımının zor olması, kitaplığımın temizliğinin birkaç gün sürmesi bir yana, evime her gelen misafirin “geri getireceğim” diyerek kitaplarımı alması ama hiçbir zaman geri getirmemesi, benim de çoğu zaman hangi kitabımı kimlere verdiğimi unutmam sürekli krize girmeme neden oluyor… :) :) :)

Ben de oturup, kitaplarımın kayıtlarını tutabileceğim, hangi kitaplarımı kimlere ödünç verdiğimi görebileceğim ve bunların bir listesini alabileceğim bir veritabanı oluşturmak istedim. Bu yüzden oturdum ve birkaç gün çalışarak Access’te, ekte örneğini gönderdiğim “Ev Kütüphanesi Arşiv ve Ödünç Kitap Takip Programı”nı tasarladım.

Aslında Access öğrenmeye başlamamın en büyük nedenlerinden bir tanesiydi kitaplarımın kayıtlarını tutabilmek… Sürekli söylediğim gibi daha acemiyim ve yolun çok başındayım. Ancak bu forumda Access’le ilgili yazılan her yazıyı ve eklenen her örneği elimden geldiğince takip etmeye, anlamaya, kendimce örnekler üzerinde denemeler yapmaya çalışıyorum. Yeri gelmişken forumda Sayın modalı’nın, Taruz’un, yeni54' ün, cüneyta’nın, küçükşengün’ün, ayhan2122’nin, simendifer'in, akd'nin, beab05'in ve adlarını burada uzun uzun sayamayacağım değerli ustaların, uzmanların, forum üyelerinin, arkadaşların ve Access’le ilgili bir şeyler yapmaya çalışan herkesin bilgilerinden, örneklerinden, fikirlerinden çok faydalandığımı söylemeliyim… Bu nedenle herkese çok ama çok teşekkür ediyorum…

Yaptığım uygulamadaki kusurları, hataları ve eksiklikleri acemiliğime vermeniz ve hoşgörmeniz dileğiyle ekte yaptığım çalışmayı gönderiyorum…

Saygılarımla…
dosya neden inmiyr acaba?

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Excel 2010 Türkçe
hata bendeymiş tamam sorunu çözdüm şimdiden teşekkürler. Emeğinize sağlık.

Excel Vers. ve Dili
Office 365 for Business
server hang up uyarısı alıyorum ve dosyayı indiremiyorum. yardımcı olabilecek var mı? çok lazım da bu dosya :)