etopla alakalı soru

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
Serkan Bey 3 kişi sağolsun dosya ilerledik.güzel birseyler çıkmaya başladı.

Ben manuel olarak örnek yaptım.kırmızıyla ve dikdörtgenler içerisinde gösterdim.insallah anlatabilmistirim

Ekli dosyalar

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Sayın taskoparan,

Bende yanlış anlamış olabilirim, eklediğiniz dosyadaki istediklerinizi 10. mesajda eklediğim dosya yapmıyormuydu.

Anlamak için soruyorum;

Sevkler dosyasındaki Sütunlar;

Kodu, Ürün İsmi, Adet, Ç.Depo, G.Depo, Tarih Not..

Burada yalnızca kodlara göremi benzersiz olanlar liste sayfasına aktarılacak. Eğer böyle ise 10. mesajda bunu yapmıştım. Yoksa kodlara, Ç.Depo ve G.Depoya göre benzersiz olanlarmı aktarılacak bunuda 17. mesajda yapmıştım. Bu şekilde değilse hangi kriterlere göre aktarma yapılacak sütun ismi yazın lütfen..Aktarmadan sonra toplam adet hangi sütunlara göre toplanacak sadece koda (10. mesajda) göremi kod+Ç.Dpo+G.Depoya (17. mesaj )göremi bunlarda değilse hangi sütunlara göre olması gerekiyor. Bu ölçütleri tek tek belirtirmisiniz..

.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
17.mesajdaki isteğim doğru ama onu bakarsanız adetler hep 1 olarak çıkmış gerçek adetler orada olursa iş tamam olucak.çok teşekkürler

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
17.mesajdaki isteğim doğru ama onu bakarsanız adetler hep 1 olarak çıkmış gerçek adetler orada olursa iş tamam olucak.çok teşekkürler
Gerçek adetler dediğiniz kodlara göre toplam adetlermi, bunuda 10. mesajdaki dosyadan alabilirdiniz..

Açılır Liste Sayfasında F2 hücresine,

Kod:
=EĞER(C2="";"";ETOPLA(Alışlar!B:B;C2;Alışlar!E:E))
Sevkler Liste Sayfasında E2 hücresine,

Kod:
=EĞER(C2="";"";ETOPLA(Sevkler!B:B;C2;Sevkler!D:D))
Formüllerini yazarak alt satırlara kopyalayınız..

.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
Sayın Espiyonajl

Yardımların için çok teşekkür ediyorum sizlere.sayenizde dilediğim oldu çok teşekkürler bilgileriniz için