Etiket yazdırma

yuemse

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 excel türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
06-04-2025
İyi akşamlar
Etiket yazdırma makrosu yapmaya çalışıyorum listeden ilk 8 etiketi for next döngüsü yazdırabiliyorum ama geri kalanları beceremedim. Sayfa1 etikete yazılacak içeriğin listesi Sayfa2 etiketin yazılacağı yer 1 sayfada 8 etiket olacak örnek dosya ektedir. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
a3 h6 > 1. etiket
a8 h11 > 2. etiket
a13 h16 > 3. etiket
a18 h21 > 4. etiket
j3 q6 > 5. etiket
j8 q11 > 6. etiket
j13 q16 > 7. etiket
j18 q21 > 8. etiket
r3 y6 > 9. etiket
r8 y11 > 10. etiket
r13 y16 > 11. etiket
r18 y21 > 12. etiket şeklinde gidiyor. Yazılı olan program 1. sayfayı kopyalıyor döngüde bir hata var ama çözemedim.

Ekli dosyalar

yuemse

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 excel türkçe
06-04-2025
Döngü konusunda yardım edebilir misiniz?

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝2019 32 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027
Merhaba,

Konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlarımız elbette yardımcı olacaklardır. Ama sormak isterim, etiketlerinizi Word de Adres mektup birleştirme kullanarak yapsanız daha pratik olmaz mı sizin için?

Dosyanızda yazdırma alanı çok biçimsiz görünmekte olması sebebiyle ifade ettiğiniz etiket aralıklarından anladığım kadarıyla A4 içinde 2 sütun 4 satır (8 etiket) bulunmaktadır. Buna göre tek sayfalık bir örnek hazırladım (biçimlendirme tekrar yapılması gerekebilir) C sürücüsünde Test klasöründe bulunan veri dosyasına bağlanmıştır. Ekteki sıkıştırılmış dosyayı direk C ye çıkartınız. ve inceleyiniz.

İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

yuemse

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 excel türkçe
06-04-2025
Merhaba,

Konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlarımız elbette yardımcı olacaklardır. Ama sormak isterim, etiketlerinizi Word de Adres mektup birleştirme kullanarak yapsanız daha pratik olmaz mı sizin için?

Dosyanızda yazdırma alanı çok biçimsiz görünmekte olması sebebiyle ifade ettiğiniz etiket aralıklarından anladığım kadarıyla A4 içinde 2 sütun 4 satır (8 etiket) bulunmaktadır. Buna göre tek sayfalık bir örnek hazırladım (biçimlendirme tekrar yapılması gerekebilir) C sürücüsünde Test klasöründe bulunan veri dosyasına bağlanmıştır. Ekteki sıkıştırılmış dosyayı direk C ye çıkartınız. ve inceleyiniz.

İyi çalışmalar.
Word adres mektup birleştirmeyi bilmediğim için Excel de uğraşıyorum. Verdiğiniz örneğe baktım etiket adetini değiştirdiğim halde 1 etiket olarak basıyor.
Programı normalde uzun kod dizi ile kullanıyordum 400 etikete kadar ama etiket içeriği arttığı için kod çok uzun hatası aldım kodu bölünce de saçmalamaya başladı. Döngü ile bunu hallede bilirsem kısa olacak.
Program 1. sayfayı sıkıntısız yazdırıyor ama 2. sayfaya geçmesi için nasıl bir döngü daha yazmalıyım onu beceremedim.

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝2019 32 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027
Bu dosyayı tek sayfa örnek olarak hazırlamıştım. Sayfaları tek tek hazırlamayacaksınız, otomatik olarak etiketleri hazırla komutu verdiğinizde veri sayfasında bulunan satır kadar listeye ekleyecektir. Adet alanınızda 1 haricinde rakam olmadığı için tüm etiketlerinizi birer tane olacağı düşüncesi ile belirtmiştim. Birden fazla etiket için Excelde satırları adet kadar çoğaltabilirsiniz yada word de makro bilgisi olan arkadaşlarımızın yardımlarını bekleyebilirsiniz.

Word de Adres Mektup Birleştirme ile ilgili ön bilgi edinmek için Buraya bakınız.