Eşitse Satırı Kessin ve Sayfa 2'ye Yapıştırsın...

Excel Vers. ve Dili
2016/Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
22-03-2023
Merhaba Kıymetli Üstatlar,
Ekte paylaştığım dosya bir talep takip listesinden alıntıdır.
Burada yapmak istediğim ve yapamadığım D SÜTUNU J-K-L SÜTUNLARI ile eşitse Sayfa 1 den satırı kessin ve sayfa 2 ye yapıştırsın. Böyle bir şey yapılabilmesi mümkün müdür? Şöyle izah edeyim 15 satırlık bir excel dosyası paylaştım ama bu satırlar orijinal dosyada 1500 satıra kadar inebilmektedir. Amacım talep edilen hatadan 3 er adet toplanması durumunda sayfa 1 den satırı kessin ve sayfa 2 yapıştırsın ki gereğinden fazla ürün toplanmasının önüne geçebileyim.
Koşullu biçimlendirme ile bu işlemi renklendirerek yaptım ama ben bu şekilde olsun istemediğim için makro, vba yolu ile bir arayış içerisindeyim.
Mümkün ise kıymetli desteklerinizi talep eder, hayırlı geceler dilerim.

Saygılarımla,
Orhan ÇOLAK
orh.colak37@gmail.com

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2016/Türkçe
22-03-2023
Merhaba;
Eki deneyin.
iyi çalışmalar.
Üstadım Merhaba,
Hayırlı cumalar.
Eline, emeğine sağlık. Çok ama çok teşekkür ederim. Cuk ibaresi uygun olur mu bilmiyorum ama harbiden cuk diye oturmuş. Tam istediğim gibi.
Tekrardan teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Orhan ÇOLAK
orh.colak37@gmail.com

Excel Vers. ve Dili
2016/Türkçe
22-03-2023
@muygun Üstadım Merhaba,
Öncelikle bir önceki destek talebime vermiş olduğun destek, alaka ve ilginizden dolayı çok teşekkür ederim.
Siz kıymetli üstadımdan bir konuda daha değerli bilgi ve desteğine ihtiyacım var tabi ki mümkün olması durumunda. Müsait bir zaman diliminizde değerlendirebilir iseniz çok sevinirim.
Ekteki dosya orijinalinden alıntıdır. KVKK kapsamında * kullanmak ve de bazı bilgilerde örnekleme yaparak paylaşım yapma gereği duydum. Anlayışla karşılamanızı umut ediyorum.
Aslında çalışmayı bitirmiştim ama kullandıkça farklı ihtiyaçlar teşkil ediyor.
Ekte bulunan dosyada ilk açılışta USERFORM karşımıza çıkmaktadır. En alt kısımda bulunan TextBox31'e DATA sekmesinde F sütunu altında Talep Sahibi başlığı altından bulunan herhangi bir isim ve soyadı yazdığımda ve CommandButton15 (Rapor Çek) butonuna tıkladığımda DATA sekmesinde A sütunundan AC sütununa kadar olan tüm bilgileri ayrı bir EXCEL dosyasında veyahut PDF formatında ilgili kişinin kaç satırda ismi ve diğer bilgileri var ise raporlama imkanımız olur mu?

Lütfen emek hırsızlığı gibi düşünmeyin cahilliğimize verin :) Kısmen vba bilgim olsa da siz kıymetli üstatlar gibi bilgi sahibi değiliz bu yüzden kıymetli bilgi ve desteklerinize ihtiyacımız oluyor.

Buradan almış olduğum bilgiler benim için veli nimet ve www.excel.web.tr sitesini-formunu çevremde herkese öneriyor ve hatta üyelik için teşvik ediyorum bunu da bilmenizi isterim :)

Şimdiden kıymetli destekleriniz için teşekkür eder, saygı ve hürmetlerimi sunarım.
İyi çalışmalar.

Orhan ÇOLAK
orh.colak37@gmail.com

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2016/Türkçe
22-03-2023
@muygun Üstadım Merhaba,
Öncelikle teşekkür ederim desteğin için.
Uyguladım çalıştı. Fakat ben örnek çalışma dosyası harici rapor çek dediğimde ayrı bir excel dosyasında raporlasın veyahut pdf olarak rapor versin gibi bir ihtiyacım var. Yani örnek çalışma sayfasından bağımsız raporlasın. Neden böyle bir ihtiyacım var onu da izah edeyim mesela bilgilendirme yapmam gerekli mail atacağım ilgili kişiye data içerisinde bulup kopyala yapıştır ayrı bir excele al hayli bir zaman alıyor bu nedenle isim yazıp ayrı bir excelde veya pfd formatında rapor alabilirsem direk maili gönderebiliyor olacağım. Mümkün ise desteğini talep ederim. Saygılarımla, iyi çalışmalar.

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba;
Çalıştığım versiyon ile pdf yapma şansım yok.
Ofis 2007 ve/veya üzeri versiyon kullanan ve outlook kullanan bir arkadaşın bakmasında fayda var.
İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2016/Türkçe
22-03-2023
@muygun Üstadım Merhaba;
Outlook'a gerek yok. O sonraki iş ve en basit süreç.
Aslında yapmışsınız yani işlem oldu sadece;
İlettiğiniz dosyada data1 sekmesine atıyor bunun yerine ayrı bir excelde alabilir miyim raporu? Veya pdf formatında?
Bu benim yeterli olacaktır.
Teşekkürler, iyi çalışmalar.