E tablolarda excell ile ilgili makro sorunu

Excel Vers. ve Dili
excell 2010
E tablolarda excellde makro oluşturup bu makroyu bir butona atamayı bulamadım. Bu konuda bilgisi olan varsa lütfen yardım. Yapmak istediğim sil butonuna tıklayınca seçili hücrelerin temizlenmesi. Bunu makro ya da başka yolla yapma konusunda yardımınızı bekliyorum. (E-tablo için soruyorum, excell de biliyorum)

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Özel kişi
Sayfanın üzerine bir dikdörtgen yerleştirin, bunun üzerine de bir TextBox. Sonra, sağ tuşu tıklayın, şeklin sağ üst köşesinde alt alta 3 nokta belirecek.... Yani burada bir menü var. Buradan, kullanacağınız script'in adını yazıp, oluşturduğunuz butona atayabilirsiniz.

Aşağıdaki linkte olduğu gibi....

.

Excel Vers. ve Dili
excell 2010
Sayfanın üzerine bir dikdörtgen yerleştirin, bunun üzerine de bir TextBox. Sonra, sağ tuşu tıklayın, şeklin sağ üst köşesinde alt alta 3 nokta belirecek.... Yani burada bir menü var. Buradan, kullanacağınız script'in adını yazıp, oluşturduğunuz butona atayabilirsiniz.

Aşağıdaki linkte olduğu gibi....

.
Yardımınız için çok minnettarım. Harika oldu

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Özel kişi
Mobil aygıtlarda script'lerin çalışması biraz sıkıntılı sanırım.... Bütün scriptler değil de, "onEdit" gibi bazılarının çalıştığını duydum, şahsen denemedim.

Sadece formül olarak tasarlanırsa, bir problem olmuyor...

.