Dosya açılırken gelen hata mesajı

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba Arkadaşlar,

Şirketimiz yeni bir server yapılanmasına gitti. Onedrive ve Sharepoint uygulamaları kullanılıyor.

Gün içinde bir excel dosyası hazırladım. İçinde 15 sayfa var. Dosyayı hazırlarken formüller kullandım. Başka bir dosyadan hazırladığım dosyaya İNDİS+KAÇINCI formülleri ile veriler getirdim. Çalıştığını gördükten sonra kayıt edip kapattım.

Daha sonra gün içinde açıp bağlantıları güncelleştirerek güncelleyip tekrar kapattım. Daha sonra tekrar açmak istediğimde aşağıdaki hata ile karşılaştım ve çözüm bulamadım.

Dosya açılırken gelen uyarıya YES dedikten sonra onarmaya çalışıyor. Uzun süre beklememe rağmen onarmayı tamamlayamadı.

Bu dosyaya bir arkadaşımın daha erişimi var. Ondan açmasını rica ettim. Dosya onda açıldı. O da farklı bir isim vererek açılan versiyonunu yedekledi. Fakat ben bu yedeklenen dosyayıda açamıyorum. Hatta dün gece çalışırken aynı sorunu diğer arkadaşımda yaşadı.

Sizce sorun ne olabilir. Bu sorunu yaşayıp çözümü bulan varsa paylaşırsa sevinirim.

238139

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
Merhaba

Korhan Bey, muhtemelen server belirli periyotlarda (her akşam gibi) yedekleme yapıyordur.
Yedeklemeden sonra veri bağlantısı yaptığınız dosyada hata alabilirsiniz. Dosya başvurusu yedeklenmiş dosyaya yapıyordur, sizin de buraya erişim yetkiniz olmadığı için hata mesajı alırsınız.
Bağlantısı olmayan başka dosyada hata mesajı almıyor olmalısınız.
Çözümü buna göre bilgi işlemci ile görüşebilirsiniz.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba Süleyman Bey,

Açıkçası yedekleme konusunu bilmiyorum. Çok yoğun bir süreçten geçiyorum. Normalde yaşamadığımız bir durum.

Bu yeni yapıda dosyaları kayıt ederken excelin alttaki göre çubuğunda Sharepoint ile ilgili bir ilerleme çubuğu çıkıyor. Açıkçası belki de hızla ilgili bir durum olabilir diye düşündüm. Çünkü bu işlemi yaparken bazen sarı excel uyarı çubuğu beliriryor. Eşitleme gibi bir işlem yapıyor anladığım kadarıyla. Ama tam olarak çözemedim.

Neyse şimdilik dosyayı yeniden hazırlayarak ilerleyeceğim. Çünkü işlerin aciliyeti var. Yetiştirmem gerekiyor.

Desteğiniz için teşekkür ederim.