Çözüldü Değeri Olmayan Serileri Yoksayma Hakkında..

yesimgurol

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2016,32bit
Merhabalar,
Oluşturmuş olduğum grafikte , seriler için tanımlamış olduğum aralıklarda veri olmadığında grafikte seri isimlerinin görünmemesi için nasıl bir çözüm bulabilirim?

Ekli dosyalar

yesimgurol

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2016,32bit
Sayın turist merhabalar,
Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim. Aslında hani "seri1,seri2...." diye yazan kısımların görünmemesini istiyordum:giggle: Bazı durumlarda bazı serilerde veri olmuyor ama grafikte veri olmayan seri isimleride görünüyor.Onu önlemek istemiştim.

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Grafik alanı düzenlenmiş ve filtrelenmiş şekli ile dosyanız eklidir.
İstediğiniz sonucu verecektir.

Ekli dosyalar

yesimgurol

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2016,32bit
Sayın turist :giggle: ,
Çok teşekkür ederim. Evet istediğim şekilde oldu şimdi,ellerinize sağlık.(y) Yalnız orjinal dosyama uyarlamaya çalışırken bir sorunum oldu:-(
Şöyle ki;
Yapmış olduğunuz formül "=BAĞ_DEĞ_SAY(C5:I5)" demiş olduğum üzere boş olan hücreleri sayıyor. Buraya kadar sorunum olmadı. Ama hücrelere formül koymuştum o yüzden hücre değeri sıfır olarak göründüğünde formül dolu olarak gördü:-( bunun dışında tam istediğim gibi aslında.

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Sayın turist :giggle: ,
Çok teşekkür ederim. Evet istediğim şekilde oldu şimdi,ellerinize sağlık.(y) Yalnız orjinal dosyama uyarlamaya çalışırken bir sorunum oldu:-(
Şöyle ki;
Yapmış olduğunuz formül "=BAĞ_DEĞ_SAY(C5:I5)" demiş olduğum üzere boş olan hücreleri sayıyor. Buraya kadar sorunum olmadı. Ama hücrelere formül koymuştum o yüzden hücre değeri sıfır olarak göründüğünde formül dolu olarak gördü:-( bunun dışında tam istediğim gibi aslında.
Formül olarak:
Kod:
=TOPLA(C5:I5)
yazıp deneyin.

yesimgurol

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2016,32bit
Sayın İdris bey,
Tam istediğim gibi çalışıyor kodlar evet lakin acaba Sayın Turist'in yapmış olduğu şu formülde "=BAĞ_DEĞ_SAY(C5:I5)" formüllü olan sayfaları dolu olarak saymaz ise çözüm olacak benim için.

yesimgurol

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2016,32bit
Formül olarak:
Kod:
=TOPLA(C5:I5)
yazıp deneyin.
Sayın turist, evet aklıma geldi demiş olduğunuz öneri denedim de ama bu sefer şöyle bir sorunum oldu. Değerleri almış olduğu sayfada verileri değiştirdiğimde filtreyi güncellemem gerekiyor:-(

yesimgurol

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2016,32bit
Sayın İdris ve turıst,
İlginize çok ama çok teşekkür ederim. Ellerinize sağlık,istediğim şekilde oldu sayenizde..:giggle:(y)

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Sağ olun, iyi çalışmalar.