Soru Çift Dilli Excel Sayfası

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Merhaba,
Sürekli üzerinde çalıştığım bir sipariş şablonu var. Bilgiler İngilizce.
Örn. Customer / yanındaki hücrede müşteri adı
Order No. / yanındaki hücrede sipariş numarası

Bu belgeyi aşağı açılır listeyle nasıl Türkçe yapabilirim? Yani benim belirlediğim ve önceden Türkçe karşılığının ne olacağı belli olacak şekilde nasıl tek tıkla çevirebilirim? Biraz karışık anlattım sanırım.

Kısaca aşağı açılır listeyle birden fazla hücrenin içeriğini nasıl değişebilirim?

Teşekkür ederim.

ÖmerBey

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Merhaba,
Öncelikle hoşgeldiniz...
Bir örnek dosya paylaşırsanız daha net cevap alabilirsiniz. Çünkü; dosyanızın yapısına göre çözüm yolları farklı olacaktır.
Seçilen bilgiye bağlı olarak formülle (DÜŞEYARA, İNDİS, KAYDIR vb.) veri aldırabileceğiniz gibi makro ile de çözüm üretilebilir.

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Merhaba, örnek dosyayı linke ekledim. https://we.tl/t-rH9sZNBn7p
Dosyada Order, Customer, Order No., Date, Note hücreleri sağdaki aşağı açılan listeden Türkçe seçilerek Müşteri, Sipariş No., Tarih, Not olmasını istiyorum. Tabii müşteri adının, sipariş numarasının, tarihin değişmemesi gerekiyor.
Not bölümünde de içinde plastic kelimesi geçiyorsa tek plastik paketleme gibi bir şey yazabilir mi? Bu olmasa da olur şu an için.

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Gittiğim yol çok saçma olabilir. Yani bu şekilde olması önemli değil. Benim için önemli olan İngilizce veya herhangi bir dilde hazırlanmış bir formun tek tıkla Türkçe'ye çevrilmesi. Fakat benim önceden belirlediğim kelimelerle değişmesi gerekiyor.

ÖmerBey

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Rica ederim,
İyi çalışmalar...