Soru Çalışanların Aylık Çalışma Grafiğini Yapma.

Excel Vers. ve Dili
Office Standard 2019
Merhabalar. Yaklaşık 50 kişinin bulunduğu bir ekibin çalışma grafiğini yapmak istiyorum. Bu kişilerden kimisinin ayda 8 kere işe gelmesi gerekmekte, kimisinin ayda 12 kere. çalış dinlen şeklinde değilde örneğin 2 gün çalış üst üste, 3 gün dinlen en makul olanı. 24 saat aktif olarak işleyen bir firma ve 12 saatlik vardiyalar halinda çalışmakta.(Şuan için 07:00-19:00/19:00-07:00). Calisanlarin ise geldikleri gun calisacaklari rollere gore ayrilmalari gerekiyor. Toplamda 8 rol mevcut. Yani bir 12 saatlik vardiyada en az 8 kisi calismak zorunda ve 8 ininde farkli rolu olmak zorunda.(rol 1,rol 2,....,rol8 şeklinde.) Optimum olanida calisanlarin bir ay boyunca her rolde asagi yukari esit derecede calismalari.
Bu su an elle giriliyor. Excelde orta derecede formul kullanip istediklerimi yapabiliyorum fakat bu beni asiyor. Istedim bu tarz bir calisma takvimini yapmak tabiki.
He, cok zor isede, en azindan calisma gunlerini elle girdikten sonra rolleri formul ile atayabilirsem(esit bir sekilde) cok makbule gecer.
Yardimci olursaniz cok sevinirim. Ekte elle yazilan grafigin neye benzedigini birakiyorum emsal olsun diye. Herkese iyi calismalar.