Soru Birden Fazla Acik Excel Kisayol olarak Kaydetme

Excel Vers. ve Dili
2013 Ingilizce
Arkadaslar Merhabalar, Yillar once katildigim bir excel kursunda hoca ogretmisti diye hatirliyorum ama bir turlu bulamadim ismi script miydi neydi notlarimda da bulamadim. Forumda da aradim ama bekli de dogru sozcukleri yazamadim bilemiyorum :( . Yapmak istedigim su, ornegin gun sonunda bilgisayarimda farkli klasorlerden bircok excel sayfasi ayni anda acik ve ertesi gun ayni sayfalarda calismaya devam edecegim. Kaydet kapat yaparsam tekrardan butun klasorlere tek tek gidip sayfalari acmam gerekiyor. Bunun yerine bunlarin hepsinin bir nevi kisayolunu kaydetme islemini tarif edebilir misiniz? Excel 2013 kullaniyorum.

ÖmerBey

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Merhaba,
Kullandığınız son dosyaları açmak için ilgili klasörlere yeniden gitmenize gerek yok. Excel uygulamasını çalıştırıp aç menüsüne girdiğiniz zaman son kullandığınız dosyalar gözükür ve oradan tıklayarak açabilirsiniz.

Bunun yanı sıra görev çubuğunda veya başlat menüsünde uygulamanın logosu üzerinde sağ tıkladığınız zaman en son kullandığınız dosyaların listesini bulabilirsiniz. Ve bu özellikleri sadece excel için değil, onun dışındaki birçok uygulama için de kullanabilirsiniz.
Yok ille de excel başlar başlamaz dosyalarım otomatik olarak açılsın istiyorsanız şuradaki makaleyi inceleyiniz.
İyi çalışmalar...

Excel Vers. ve Dili
2013 Ingilizce
Merhaba, cevabiniz icin tesekkur ederim. Aradigim ozelligi buldum, "calisma alani kaydet (save workspace)" kullaniyordum onceleri. Ama Excel 2013 ve sonrasinda bu ozellik kaldirilmis malesef.