Bir sorum var.. Yardım ederseniz sevinirim

Excel Vers. ve Dili
2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
24/01/2019
arkadaşlar birçok sütundan oluşan bir satış listem var. sütunlardan bir tanesinde tarih (gün/ay/yıl), diğerinde ise saat (saniye/dakika/saat) var. şimdi bana lazım olan şu;en baştan itibaren iki satış arasında en fazla 5 dk (farazi, gerekirse süreyi değiştirebilmeliyim) zaman geçenlerin süzülüp önüme çıkarılmasını istiyorum. aradaki zaman farkı 5 dakikayı geçerse o satırdaki veriyi vermemeli ancak bu beş dakika içindeyse bu satırların tamamını görebilmeliyim. böylece ürünün satış yoğunluğunu ve bu yoğunluğun hangi zamanlarda yaşandığını görebileceğim. yardımcı olurmusunuz?.

Excel Vers. ve Dili
2016
24/01/2019
arkadaşlar yardım yok mu:( uğraştım ama yapamadım. çok yeniyim daha excellde:(

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2010 tr 32bit
13-06-2024
http://www.excel.web.tr/f59/forum-kurallarina-uymayan-basliklar-hakkinda-t4621.html

Soru başlığınız konunuzu içeren özet bir cümle ile değişmeli , bu şekilde cevap alamayabilirsiniz.

İkincisi , teorik bir şey çözmektense , dosyanıza eşit ama afaki örnek taşıyan bir örnek dosyanızı www.dosya.tc gibi bir dış alana yükleyip linkini sorunuzda paylaşırsanız , sorunuzdaki kesin yerleri göstermiş olur, orada değil burada istedim şeklinde mesajlara da engel olmuş olursunuz.

Aksi durumda bir satış listesini kimse hazırlamak istemeyebilir ...