B2B Sistemlerini Birleştirme Platformu

yasin85

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2019, Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
25-08-2026
Merhaba,

Şu an farklı tedarikçilerimden kullandığım 10 adet B2B sistemi var gün geçtikçe bu sayı çoğalıyor, Bazı tedarikçilerim aynı markalı aynı kodlu ürünü satıyor fiyat ve stok durumu değişkenlik gösteriyor durum böyle olunca her ürün kodunu aynı ürün satan firmaların b2b'lerinde aynı kodları defa kez aramak zorunda kalıyorum buda benim iş zamanımı kaç b2b sistemine bakıyorsam o kadar kat arttırıyor.

B2B’lerim gittikçe çoğaldığından dolayı var olanları bir platform da toplamak yeni olanları da aynı platforma ekleyerek çoğaltmak istiyorum.

B2B olmayan tedarikçilerim de excelden belirli bir şablondan ürünlerini gönderiyorlar aynı şekilde oradan da arama yapmak zorunda kalıyoruz platforma bu durumda olan tedarikçileriminde excel şablonunu ekleyerek aramalara katmak istiyoruz.

Sonrasında tarafıma gelen listeleri tarafıma yapılan platformda excel (TXT) olarak toplu olarak ekleyerek sistem kendi içinde o ürün kodlarını tek tek platformda arayacak her aradığı ürün kodu için çıkan sonuçları excelde yan yana yazarak indirme ede bilmeli excel üzerinde çalışıp istemediğimiz ürünleri silip geri platforma yüklediğimiz geri yüklediğimiz exceldeki ürünleri sipariş et dediğimizde ilgili tedarikçiden sipariş oluşturması gerekmektedir.

Bu platformu kendi müşterilerimize açmak alışlarımızın üstüne % yüzdelik % ekleyerek müşterilerimizde aynı işlemleri bu platformda yapa bilmeli tabi ki tedarikçilerimizin bilgileri gizli olması gereklidir.

Öneri ve Tavsiyelerinizi ve Özelden fiyat teklifinizi bekliyoruz.

kulomer46

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office LTSC Professional Plus 2021 - Türkçe
08-06-2027
Merhaba

Tamamlama sözü vermiyorum ama tam teşekküllü örnek dosya eklerseniz ve taleplerinizi de tam ve net olarak anlayabilirsem boş vakitlerimde yardımcı olabilirim.

Selamlar...

yasin85

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2019, Türkçe
25-08-2026
Merhaba

Tamamlama sözü vermiyorum ama tam teşekküllü örnek dosya eklerseniz ve taleplerinizi de tam ve net olarak anlayabilirsem boş vakitlerimde yardımcı olabilirim.

Selamlar...
Özel mesajdan yaza bilirmisiniz.

kulomer46

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office LTSC Professional Plus 2021 - Türkçe
08-06-2027
Merhaba

Özelden mesaj yazamıyorum. Bu ara sene sonu yoğunluğum başladığı için kapsamlı taleplere cevap veremiyorum.

Kolay Gelsin.
Selamlar...

Excel Vers. ve Dili
2016 - türkçe
merhaba

Aynı sorun bende de var bir çok b2b platformlarındaki stoğa tek bir noktadan aratırma yapmak istiyorum.Sizin anlattığınızla aynı sorun.Siz bu sorununuz için bir destek alabildiniz mi yardımcı olabilirmisiniz.

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
25/05/2022
Bu tür bir uygulamayı excel ile web sorgulamaları yaparak yapmayın.
Bu işlemler için yazılacak uygulama ile yapmanızı öneririm.

bionluk.com ve armut.com gibi bir site yardımı ile bir çok freelancer yazılımcıdan teklif alabilirsiniz.