Aylık Rapor Excel Sheetlerini Konsolide Excel Dosyasında Otamatik Birleştirme

Excel Vers. ve Dili
2013 Excel 15.0
Merhabalar,

Yıllara göre firmanın dış ticaret verilerini konsolide ettiğim bir excel tablosu mevcut fakat her ay sonunda dosyaya eklemem gereken yeni aylık rapor oluşturuluyor. Yeni gelen raporun formatı konsolide rapor excelim ile aynı formatta. Yapmak istediğim şey her ay gelecek yeni raporun otamatik olarak konsolide raporun tablosuna eklemek.

Örn: 2018'in Mayıs ayı ithalat raporunun adı "IM2018.06" aynı ayın ihracat raporunun adı "EX2018.06" Bu raporların formatı aynı ve formatı aynı olan "Konsolide İthalat-İhracat Raporu" dosyasında otamatik olarak birleştirmek istiyorum.

Aslında elimde halihazırda aynı klasördeki excelleri birleştirecek VBA (File Combiner.txt) mevcut fakat benim macrodan beklediğim IM2018.07, EX2018.07, IM2018.08, EX2018.08 gibi zaman geçtikçe makro klasördeki yeni eklenen exceli tanıyarak "Konsolide İthalat-İhracat Raporu" dosyasına güncelleme yapsın.

Bu arada aylık raporların isimleri belirttiğim gibi olmak zorunda değil farklı bir dosya isimlendirme yapabilirim

Örnek dosyları aşağıda paylaşıyorum fikir veya uygulama konusunda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Raporlar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
office 2016 türkçe
Merhaba sorununuz ilgimi çekti buna benzeyen dosyalarım var benimde size ilk fikri ben vermek isterim IM2018.08 adlı dosyanıza sabit bir isim verin ve verilerinizi onun içine kopyaladıktan sonra diğer dosyaya kopyalanmasını sağlayın daha doğrusu beraber kopyalamaya çalışırız küçük bir makro yazar hallederiz sizin içinde veya sisteminizle ilgili başka bir sıkıntı doğurmayacaksa

Excel Vers. ve Dili
2013 Excel 15.0
Merhabalar,

Şöyle bir durum var aylık raporları gümrükçümüz bana gönderiyor daha doğrusu onedrive'da ortak klasörümüz var her ay yeni aylık raporu oraya koyuyor. Konsolide excel tablomda orada aylık datalara gönderen kişiye sadece isimlemeyi şu şekilde yapabilirsin diyebilirim. raporları "Konsolide İthalat-İhracat Raporu " dosyasının içinde toplamaya çalışmamın nedeni bu excel'İn içinde ayrı bir makro mevcut bu makrolar çeşitli pivot grafikler çıkartıyor o yüzden "Konsolide İthalat-İhracat Raporu" exceli üzerinden gitmeye çalışıyorum.

Excel Vers. ve Dili
office 2016 türkçe
Anladım peki gümrükçüden gelen bu dosya hep aynı isimle gelmesini sağlarsanız Konsolatide dosyanıza extra bir yazılım yaparız gider o dosyayı açar ve dataları kendi üstüne alır bu mümkünmüdür yani onedrive dosyasını hep aynı isimle koyabilirlermi

Excel Vers. ve Dili
2013 Excel 15.0
Dediğiniz gibi yapabiliriz aslında hep aynı isim vermektense 1,2,3,4... gibide isim verebilir. Nasıl bir VBA yazılır bu durumda bilemedim ama

Excel Vers. ve Dili
office 2016 türkçe
Şimdi o kısım kolay önemli olan şu IM2018 dosyasındaki her satırı Konsolide dosyasına işleyeceğiz değilmi , burada hangi sütun hangi sütuna gidecek onu belirlememiz lazım ben onları tespit ediyorum ona göre yazılımı yaparız

Excel Vers. ve Dili
2013 Excel 15.0
Bu konuda farklı yaklaşımı veya önerisi olan var mı nasıl bir VBA yazılabileceği konuda ?