Açılır Liste Kutusu

Excel Vers. ve Dili
anlamam etmem
Selam üstatlar

1. sayfada işlerim
proje / aşama / faaliyet vb

2. sayfada çalışanlarım var
çalışan adı / proje / aşama / faaliyet / tarih vb.

Ben 2. sayfayı her gün yeniliyorum çalışanları tek tek alt alta yazıyorum ve o gün hangi projenin hangi aşamasının hangi faaliyetini çalışmışsa onu yazıyorum. (gün içerisinde birden fazla faaliyette çalışmılşsa onlar için de ayrı ayrı satır oluşturarak aynı tarihi yazarak kayıt ediyorum.)

Yapmak istediğim şey 2. sayfamda projeyi listboxdan seçebilmek ve seçtiğim projeye göre aşamaları da listboxtan seçmek aynı şekilde faaliyetleri de listboxtan seçmek.
Not: Her projede benzer aşamalar ve faaliyetler yok yani projeyi seçtikten sonra 1. sayfada o prejenin yanında hangi aşama girilmişse sadece o aşamaları görüntüleyebilmek istiyorum 2. sayfadaki listboxta konu ile ilgili yardımcı olur musunuz.

https://www.dosyaupload.com/a1xv

Son düzenleme:

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Hocam kurcalayınca farkettim de ben yeni satır eklesem atıyorum bir faaliyet ile ilgili revizyon satırı eklemek istesem o açılır liste kutusunda görünmüyor.
Görünmez.

Yazdığım mesajı bir kez daha okursanız "dosyanızı indirip, inceleyiniz. " ifadesini göreceksiniz.
Ayrıca eklenen dosyanın içinde de:
Not:
C, D,E sütunlarında Koşullu Veri Doğrulama uygulanmıştır.(1000 satırlıktır, gereği halinde kopyalayıp aşağıya doğru yapıştırabilirsiniz.)
Bunun için "AlanADIVerileri" sayfasında Sayfa1deki temel verilerden Alan Adları ve Dolaylı isimlerle Veri Doğrulama yapısı oluşturulmuştur.
Veri Doğrulamada kullanılan Formüller ile birbirine bağlı Listeler elde edilmiştir.
Alan adlarını ve Veri Doğrulamaları inceleyiniz.
Sayfa2 de denemeler yapınca sistemin nasıl işlediğini daha iyi görebilirsiniz.
şeklinde açıklama da yapılmıştı.

İyi çalışmalar...

Excel Vers. ve Dili
anlamam etmem
Görünmez.

Yazdığım mesajı bir kez daha okursanız "dosyanızı indirip, inceleyiniz. " ifadesini göreceksiniz.
Ayrıca eklenen dosyanın içinde de:

şeklinde açıklama da yapılmıştı.

İyi çalışmalar...
Haa pardon ben bunları görmemiştim çok sağ ol tıkır tıkır çalışıyor saat gibi mübarek nasıl göremedim bu notları anlamadım. Görsem öyle bir geri dönüş ("Hocam kurcalayınca farkettim de ben yeni satır eklesem atıyorum bir faaliyet ile ilgili revizyon satırı eklemek istesem o açılır liste kutusunda görünmüyor. ") yapar mıyım ne kadar alakasız bir geri dönüş yapmışım ama size de helal olsun hocam bu geri dönüşümden şıp diye anlamışsınız o kocaman notu görmediğimi :)

Saygılar.

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Tamamdır.