access2010 tablo ilişkisi

Excel Vers. ve Dili
TR
Merhaba,
Access 2010 tr kullanmaktayım. Tablo1 ve Tablo2 adında iki tablo açtım. Tablo2 de birbirinden farklı sadece birim isimleri yazılıyor. Tablo1 ise birim isimleri ve bu birimde olan kişi isimleri yazılıyor. örneğin Ayni birimde 3 kişi varsa bu 3 kişinin ismini isim alanına yazıyorum ve birim alanına da aynı birim ismini 3 kez alt alta yazıyorum.

Tablo2 deki birim ismini değiştirdiğimde aynı birim ismi Tablo1 den kaç yerde geçiyorsa otomatikmen değişsin istiyorum. Yani tablo ilişkileri öyle kurulmalı ki, tablo1 deki bir çok yerden geçen birim ismini tek tek değiştirmek yerine Tablo1 de ayni birim ismini bulup değiştirmekle işi çözülsün istiyorum.
nasıl bir ilişki ile mümkün olabilir.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın ssdestek,

İlişikteki uygulamayı inceleyin.

İlgili alanları açılan kutu yaptım ve tablo2 ile ilişkilendirdim. Tabloda da ilgili alanın veri türünü sayı yapıp açılan kutuda birimin görünmesini sağladım. (Açılan kutu sütün sayısı 2 sütün genişlikleri de 0cm;2,5cm olarak ayarladım)

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
TR
access2010 tablo ilişkileri hk.

Sayın ssdestek,

İlişikteki uygulamayı inceleyin.

İlgili alanları açılan kutu yaptım ve tablo2 ile ilişkilendirdim. Tabloda da ilgili alanın veri türünü sayı yapıp açılan kutuda birimin görünmesini sağladım. (Açılan kutu sütün sayısı 2 sütün genişlikleri de 0cm;2,5cm olarak ayarladım)

İyi çalışmalar
-------------------------------------------------------------------------------------
çok teşekkür ederim. işimi gördü. Fakat bu alan gibi ikinci bir alana daha ihtiyacım oldu. Aynı mantıkla yapmaya çalıştım ama beceremedim. Yani Tablo2 deki test alanı bir öğrenci sınıfı ismi olsun. Tablo1 de de bu sınıfta yer alan bir çok öğrenci ismi olacak. Tablo2 deki sınıf ismi (test alanı) değiştiğinde Tablo1 de bu ismi taşıyan tüm veriler (sınıf ismi) otomatik değişsin istiyorum.