1 Milyon Satır Hk.

Excel Vers. ve Dili
Office 365 for Business
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
18-07-2022
Günaydın,
Bende bir veri var yaklaşık 2M satır. Sütun sayısı olarak 10-15 maks. Haliyle tek sheet'e sığmıyor. Vlookup'lar ile çeşitli verileri çalıştırıp sorgu yapıyorum. Pivot'ta olur. Bu tip bir durum için tecrübesi olan arkadaşlar nasıl bir çalışma metodu önerir. Access hiç kullanmadım hayatımda. 3 farklı sheet'e bölüp hepsinden aynı anda veri alan bir pivot olur mu bilemiyorum? Fikri olan varsa tavsiyeye ihtiyacım var. Önümüzdeki dönemde sıklıkla çalışacağım bir dosya olacak zira.
Teşekkür ederim.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Verileri sayfalara bölüp kullanmak bir tercih olabilir. Bu teknikte makrolardan faydalanabilirsiniz.

Verilerinizi Access dosyasında tutarak sorguları excel dosyasından yapabilirsiniz. Burada biraz tecrübeli olmanız gerekir. Forumda bu tarz örnekler vardı.

Verilerinizi TXT metin dosyasında tutabilirsiniz. Yine bu dosyadan excel yardımıyla sorgulama yapabilirsiniz. Forumda bununla ilgili başlıklar vardı.

Bu yöntemler tamamen kullanım şeklinize göre şekillenecektir.

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
25/05/2022
Alternatif olarak, verileri MS SQL Express server a aktarıp bunun sorgulama özelliklerini kullanabilirsiniz.
Yada excel ile sql sorgu sonuçlarını değerlendirebilirsiniz.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Verileri 3 sayfaya bölüp, pivot tabloda 3 sayfadan da veri alabilirsiniz....

.

Excel Vers. ve Dili
Office 365 for Business
18-07-2022
Çok teşekkür ederim bilgiler için. Excel'i kasma adına bu 3 yöntemi elimden geldiğince deneyeceğim. Şu aşamada 3'e bölüp çoklu pivot table yönetmi ile başladım ancak biraz kasıyor. MS SQL Express'i bilmiyorum ama merak ettim haftasonu kurcalayacağım. Bir de access örneğini incelemek lazım sanırım. Çok sağolun tekrar.