Zaman ayarli kayit.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2010 Ingilizce
Arkadaslar merhaba,

Bir excel sheetine her degisiklikten sonra kaydetmesi icin asagidaki komutu yazdim.

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
ThisWorkbook.Save
End Sub

Fakat ben her degisiklikten sonra degilde istedigim zaman araliklarinda kaydetsin istiyorum. Mesela her 45 saniyede bir kayit yapsin gibi nasil yapmaliyim? Hangi komutu eklemeliyim?...

yardimlariniz ve paylasimciliginiz icin simdiden tesekkurler..

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Excel' in otomatik kayıt seçeneğini kullansanız olmaz mı?

Araçlar-Seçenekler-Kaydet-Otomatik kurtarma bilgileri.

Minumum bir dakikada otomatik kaydediyor.

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Türkçe
Merhaba,
Aşağıdaki kodlar 45 saniye sonra size mesaj verir.Kodları istediğiniz şekilde programınızda kullanabilirsiniz ama bu şekilde bir kullanım bence gereksiz çünkü arka planda çalışan bir makro,programınızı yavaşlatacaktır.Bunun yerine hamitcan arkadaşın gösterdiği alternatifi kullanmanızı tavsiye ederim.

Dim duraksama, başla, dur
duraksama = 45
başla = timer
Do While timer < başla + duraksama
DoEvents
Loop
dur = timer
MsgBox "45 Saniye geçti"

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Belirlediğimiz süre zarfına göre çalışma kitabımızı otomatik olarak kaydedebiliriz. Örnek kodlar için bu süre 30 saniyedir. Bu kodları visual basic düzenleyicisinde oluşturacağımız MODULE içine yazarız.

Kodlar:
Sub Kaydet()
ThisWorkbook.Save 'BU ÇALIŞMA KİTABINI KAYDET
OtomatikKaydet 'OTOMATİKKAYDET YORDAMINA GİT
End Sub

Sub OtomatikKaydet()
Application.OnTime Now + TimeSerial(0, 0, 30), "Kaydet" '30 SANİYEDE BİR_ KAYDET YORDAMINA GİT
End Sub

Sub Auto_Open() 'ÇALIŞMA SAYFASI HER AÇILDIĞINDA İÇİNDEKİLERİ_ YAPAR
OtomatikKaydet 'OTOMATİKKAYDET YORDAMINA GİT
End Sub

Çalışma kitabını her açtığımızda Auto_Open yordamı devreye girer ve içindekileri sayfa açılmadan yapar. Örnek kodlarda otomatikkaydet yordamını çalıştırıyor. Otomatikkaydet yordamı da 30 saniye sonra kaydet yordamına gidiyor. Kaydet yordamı da çalışma kitabını kaydedip otomatikkaydet yordamına gidiyor. Bu şekilde döngü oluşturup her 30 saniyede bir çalışma kitabı kaydediliyor.