Yıllık izin hesaplaması

Excel Vers. ve Dili
Office XP - Türkçe
Arkadaşlar ekteki dosya içeriği hakkında yardımlarınızı bekler başarılı günler dilerim.
Dosya içerisinde belirli tarihlerde işe giren işçilerin kıdemlerine göre hakettikleri izin günlerinin formül ile otomatik hesaplanmasını içermektedir.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Yıllık Ýzin Bulma

Excel'in mevcut fonksiyonları ile hazırlanmış örnekte ekte, Farklı bir çözüm, inceleyiniz

Excel Vers. ve Dili
Office XP - Türkçe
Arkadaşlar iyiki varsınız sorunlara çözüm olabilmek ne kadar güzel bir olay hemde karşılık beklemeksizin gerçek kişilik karakter ve insanlık herhalde bu olmalı bilgi paylaştıkça çoğalır ilkesinin doğruluğunu bir kez daha test etmiş oluyoruz. Tüm emeği geçen cevap yazan arkadaşlara teşekkürlerimi bir borç bilirim. Allah her zaman yolunuzu ve bahtınızı açık etsin çalışmalarınıza başarılar...
Saygı ve selamlarla
fazlı öztürk
smmm

bu eğer formülü hata veriyor..bende mi çalışmıyor acaba...
=EÐER(TAMSAYI(YEARFRAC(C7,BUGÜN()))>=15,26,EÐER(TAMSAYI(YEARFRAC(C7,BUGÜN()))>=6,20,EÐER(TAMSAYI(YEARFRAC(C7,BUGÜN()))>=1,14,0)))
bunun açılımı nedir?¿

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Yıllık Ýzin Bulma

Sayın Ecstasy, verdiğiniz formülün yarısı türkçe yarısı ingilizce, dolayısıyla çalışmaz. Sizin kullandığınız excel sanırım türkçe ama versiyonunu yazmamışsınız.
ingilizcesi yearfrac olan fonksiyon ofisi ilk kurulduğunda gelmiyor, türkçesini de malesef bilmiyorum, bu sitede yapılan ingilizce türkçe fonksiyon karşılıklarını veren dosyada baktım yearfrac fonksiyonun türkçesini bulamadım, sanırım arkadaşlar atlamışlar.
yearfrac fonksiyonunu yüklemek için ingilizcesini yazıyorum :( Tools - Add Ins.. ten Analysis ToolPak ı çalıştırmanız gerikir.

Yeni bir fonksiyon kullanarak yaptım, birde onu inceleyiniz.
İyi Çalaşmalar

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Re: Yıllık Ýzin Bulma

Necdet_Yesertener' Alıntı:
....
ingilizcesi yearfrac olan fonksiyon ofisi ilk kurulduğunda gelmiyor, türkçesini de malesef bilmiyorum, bu sitede yapılan ingilizce türkçe fonksiyon karşılıklarını veren dosyada baktım yearfrac fonksiyonun türkçesini bulamadım, sanırım arkadaşlar atlamışlar
......
Turkce Office kullanmadigim icin deneme sansim yok ama aklimda soyle bir sey kalmis ....

"..... Analysis-Toolpak veya diger eklentilerdeki fonksiyonlarin Turkce karsiliklari yok"

Dedigim gibi, bunu test etme imkanim yok.

Ama, durum boyleyse, yukarida soruyu soran uyemiz eger bu Analysis-Toolpak eklentisini kurarsa, o zaman sozkonusu formul oldugu gibi calisir (?)

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın Raider, excel 2003 te böyle bir sorunla karşalaşmadım ama 2000 de eklentileri kurunca yearfrac fonksiyonu çalışıyordu ondan eminim.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Merhaba Necdet bey;

İmza kısmından görüldüğü kadarıyla İngilizce versiyon kullanıyorsunuz. Bu durumda bir problem çıkmasını ben de beklemiyorum.

Benim merak ettiğim konu ise Türkçe versiyon kullanıp da, Analysis Toolpak eklentisini kurunca sözkonusu YEARFRAC fonksiyonunu yukarıdaki gibi bir formulde kullanınca herhangibir hata veriyor mu ? Onu anlamaya çalışmıştım.

Raider' Alıntı:
"..... Analysis-Toolpak veya diger eklentilerdeki fonksiyonlarin Turkce karsiliklari yok"
Yani yukarıda dediğim şey acaba doğru mu ?

İyi geceler dilerim.

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Türkçe xp Fonksiyonu tanıyor.

A B
1 Data Description
2 01/01/2007 Start date
3 30/7/2007 End date
4 2 Actual/360 (see above)
Formula Description (Result)
=YEARFRAC(A2,A3,A4) Fraction of the year between the two dates (0.583333333)

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Merhaba zafer bey;

Demek ki hatırladığım doğru imiş.

Adamlar XL'i Türkçe yapalım derken, eklentileri çevirmeyi unutuvermişler ... :mrgreen:

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Sizin arkadaşların kullanımına sunduğunuz Etarihli gibi fonksiyon listesinde olmayan ,fakat hücreye yazıldığında çalışan fonksiyonları bekliyoruz Sayın Raider

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
Merhabalar;

Yıllık izin tablosuna ait excel sayfasını bende alabilirmiyim sizden teşekkürler;