Yazılan isme göre veri çağırmak

Excel Vers. ve Dili
2003
Şimdi arkadaşlar. Sayfa 1 de gördüğünüz gibi her güne bi değer harf değeri atanmış ve yanda da bunların açıklamasını yazdım.Sayfa2 de ise yan taraftaki tablodan herhangi bir amiri B1 hücresine yazdığımda altındaki adamlar sırasıyla gelecek ve tarih bugünse sayfa 1 deki ogünün yanında hangi harf varsa ona göre yandaki açıklamaya uyan saat değişim bölümüne gelecek yani B3 e. Vardiya sistemi olduğu için bu işlem günde 3 kere tekrar edecek ve buraya yazılanlar rapor almak için bunları bir yere kaydetmem lazım buda sayfa 3 olsun.Sayfa 2 de amir yazdık ve adamları geldi daha sonra değerleri yazdık ve kaydete bastığımda amirle beraber adamlarını sayfa 3 e kaydedecek. Umarım açıklamam anlaşılır olmuştur. Ekteki dosyada anlattıklarımı gösterdim. Yardım edecek arkadaş aryıroum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
2003 excel visual basic
tam olarak

tam olarak açıklar mısın
-D-N-A-X gün sabitleri
-amir kısmına bir isim değilde a-grubu desek olurmu?
-son olarak vardiya şimdiki zamana göremi değişecek yani
ali > 08-16
veli > 16 -24
cem > 24-08 gibi mi acaba...

Excel Vers. ve Dili
2003
şimdi dostum. amirin ismi girilecek muhakkak. A=16-24 vardiyası, N=24-08 vardiyası, D=08-16 vardiyası, X= Hafta tatili,
ekteki dosyayı inceler ve ilk açıklama bakarsan daha iyi olacağını düşünüyorum.

Excel Vers. ve Dili
2003 excel visual basic
ekte

ekteki örneği inceler misin...
grup seçimi altındaki listeden grubu seçersen isimler karşına çıkacaktır vardiya kodlarını verirsen vardiya şeklini belirlemiş olursun...

Excel Vers. ve Dili
2003
Yazılan isme göre veri çağırmak

Sevgili dostum. Ekteki dosyanın içinde yapamadıklarımı özetledim. Eke bakarsan fikir edineceksindir. Şimdiden çok teşekkürler