Y=a+bX formatında doğru grafiği

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
Merhaba,
Benim elimde x,y değerleri yok fakat Y=a+bX formatında üç denklem var. bu formattaki denklemi grafikte nasıl gösterebilirim? Ayrıca bu üç denklemi ve bunlardan bağımsız X ve Y değerlerini aynı grafikte göstermem gerekiyor. Bunu nasıl yapabilirim?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003,türkçe
ekte grafiği ekledim.
x ve a,b deperine göre doğru değişiyor.
Saygılarımla;
B.BEYAZ
İnş.Müh.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
işime yarayacak bir grafik, teşekkür ederim.
Fakat benim aynı grafik üzerinde 3 doğru göstermem gerekiyor ve yine bunun üzerinde elimdeki x ve y değerlerini de noktalar şeklinde grafikte göstermem gerekiyor. Ekte elimdeki dosyayı yolluyorum. En baştaki Xi ve Yi değerleri grafikte olması gereken noktalar ve altta da LS Horizontal, LS Ray ve LS Line başlığı altında üç doğru var. Bunları yapıp yollamayın mümkünse, çünkü ekonometri dersimde sürekli gerekli olan şeyler. Nasıl yapıldığını anlatırsanız çok iyi olur. Bir de dosyadaki grafiği yoksayabilirsiniz, üzerinde oynayarak bulmaya çalışıyordum ama olmadı.
Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Merhaba,
Benim elimde x,y değerleri yok fakat Y=a+bX formatında üç denklem var. bu formattaki denklemi grafikte nasıl gösterebilirim? Ayrıca bu üç denklemi ve bunlardan bağımsız X ve Y değerlerini aynı grafikte göstermem gerekiyor. Bunu nasıl yapabilirim?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ekteki örnek çalışmayı inceleyiniz.

.

Ekli dosyalar