Xp'de kapat-restart kısayolu

Excel Vers. ve Dili
2016 EN
win98'de rundll32'den yapılan kapat ve restart kısayolunun benzeri winxp'de var mı?nasıl yapılır?

teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
2016 EN
yani masaüstünden çift tıklamayla xp kapansın yada restart etsin.

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
Windows XP'yi Hızlı Kapatma:
Regedit'e giriyoruz, burada "HKEY_CURRENT_ USER\Control Panel\Desktop" anahtarına gidin, ve "AutoEndTask" DWORD değerinin değerini "1" yapın.

Excel Vers. ve Dili
2016 EN
değerli hocam, bahsettiğiniz şey, benim demek istediğim değil. ben masaüstünden çift tıklayarak 98'i kapaırdım. rundll32'ye bir komut yazılıyordu. hayya onu da bu forumdan bulmuştum sanırım. şimdi xp pro kullanıyorum ve aynı şekilde masaüstünden çift tıklama ile kapatma yada yeniden başlatmak istiyorum xp'yi.

teşekkürler.

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
peki şöyle bir şey olabilir mi?
Bilgisayarı kapat programları hanş belli bir sürede kapatıyor. Yeniden başlatıyor ya.

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
syn turkanet, şunu da bir denesene

Masa üstünde boş bi yere sağ tıklayıp;
>> Yeni-Kısayol ' a tıklayın.
Açılacak ekranda komut satırına; " c:\windows\system32\Shutdown.exe -s" yazın. burda -s kapatma parametresidir, Onun yerine -r yazarsanız hızlı restart et demektir. İleri ye tıklatıp kısayolunuza bi isim verin ve tamam a tıklayın , kısayolunuz hazır...

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
Sayın turkanet,

Yeni-Kısayol ' a tıklayın.
Açılacak ekranda komut satırına; " c:\windows\system32\Shutdown.exe -s" yazın. burda -s kapatma parametresidir, Onun yerine -r yazarsanız hızlı restart et demektir. İleri ye tıklatıp kısayolunuza bi isim verin ve tamam a tıklayın

denediniz mi bunu

ben de gayet güzel çalışıyor. XP PRO SP2

Excel Vers. ve Dili
2016 EN
denedim. çalışıyor fakat sadece s yada r komutuyla sistem kapanma penceresi çıkıyor ve 30 saniye bekliyordu. cmd help yazıp t komutunu (zamanı belirliyor) buldum ve zamanı 0'a ayarladım, şimdi harika çalışıyor.
ellerinize sağlık üstadım.

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
Yardımcı olabildiysek ne mutlu.
Ayrıca Üstat kelimesini hakettiğime inanmıyorum.
KOLAY GELSİN.