word'da hazırlanan sayfaları Excel'e nasıl çeviririm

Excel Vers. ve Dili
xp
arkadaşlar word da hazırlanan tabloları excel sayfasına aktarmam lazım bunu nasıl yaparım

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Kopyala-yapıştır yöntemini denediniz mi?

Olmuyorsa Word dosyanızı buraya ekleyin.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe,ing.
Selamlar sayın mehmett,
Benzer benimde bir sorunum var .Dosyamda görüleceği gibi örnek olarak aldığım 1-WORD den copy-paste
2-WORD den copy-special paste
3-DIŞ VERİ AL ile
olmak üzere 3 farklı uygulama yaptım .Fakat yinede ,görebileceğiniz gibi Tarih formatlarına dönüşüyor bir çok değer.Eğer bu sorum başlık ile uygunsa ,sizce nasıl çözmek gerekir.
Saygılarımla.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe,ing.
Selamlar sayın Seyit Tiken,
çok iyi,Bunu ben sürekli kulllanacağımdan bana tarif edebilirmisiniz.Nasıl yapılır,nelere dikkat etmeliyim .. gibi.Birde aynı düzeltmeyi "DIŞ VERİ AL" ile siteden yaparsam problem olurmu?Olursa bunu nasıl düzeltebilirim?
Çok teşekkürler.
Saygılarımla.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe,ing.
Selamlar ,
Sayın Seyit Tiken Web sayfasından alırken ,Web sorgusu kutusunda "HTML" ve "Tarih tanımlamayı devre dışı bırak" ile oldu.
Fakat WORD den dokümanı excel e alırken HTML olarakta yaptım olmadı.
Siz örneği WORD denmi aldınız,yoksa internet sayfasından dış veri al ile mi aldınız.
DIŞ VERİ AL ile tamam.Bunu yukarda açıkladığım gibi "tarih tanımayı devre dışı bırak "ile yaptım.
WORD den copy-özel yapıştır (tüm seçenekleri ) ise tamam DEĞİL.Ekli örnekte hepsini denedim .Bu konuyu nasıl yapabilirim .Bir öneriniz var mı?
Sayın mehmett sizin bir öneriniz olabilir mi?
Saygılarımla.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe,ing.
Selamlar,
Bu konu ile ilgili olarak ,forumdaki diğer moderatör arkadaşlardan ve excel kullanan diğer arkadaşlardan herhangi bir fikri olan yada bir link adresi verebilecek olan varmı acaba?
Saygılarımla

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
- Yeni bir çalışma sayfası ekleyin,

- Tüm hücreleri seçip, "Text - Metin" olarak biçimlendirin,

- Word dokümanında kopyalayın,

- Excel sayfasında sağ klik, "özel yapıştır - metin" seçin,

- İşlem tamam olması gerekir ...

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Bu tabloyu internet üzerinde açın > Düzen > Tümünü Seç > Kopyala > Excele gelin > Özel Yapıştır > HTML > Tamam.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe,ing.
İyi geceler ,
teşekkür ederim ,Haluk bey ,bu tablo için tamam ve değerleri aynen hemde tablo yapısını bozmadan alıyor.Fakat farklı bir tablo için yaptığımda değerler aynen alıyor fakat worddeki tablo biçimi bozuluyor ,ve tekrar düzenlemem gerekiyor.Düzenleme yapmam için,tablo yapısını bozmadan olduğu gibi excel e alması konusunda ne yapmam gerekir.Word de bir şey mi yapmam gerekir .Bilmiyorum.
Seyit Tiken bey internet sayfasından "tarih devre dış bırak " yapmadan olmuyor.Yani internetten direk ,worde almadan almak ve kopyalamak tamam.
Sorun WORD deki bir tabloyu excel e almakla ilgili artık.
Saygılarımla.