Word VBA Dinamik resim linki oluşturma problemi

sadoo123

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
27-11-2024
Merhaba.
Wordde webden fotoğrafları çekmek için dinamik bir yapı kurmaya çalışıyorum. Resim urlleri excelde bir sütunda bulunuyor ve ya mailmerge alanları ile dinamik bir link kurgulayacağım. Linkin başı sabit sonu değişken. Farklı adresleri denedim kod resmi yapıştırıyor. Fakat benim link "-" tire ve büyük "I" harfi içeriyor. Statik olarak koda eklesem de kabul etmiyor. Bu problemi nasıl çözebilirim. Bu arada içerik denetimi kullandım fotoğrafı yüklemek için. Dediğim normal url lerde denedim çalışıyor kod. Ama bizdeki url lerde birden fazla "-" var. Bir de büyük "I" harfi. problemin bunlardan olduğunu sanıyorum.Kodum aşağıdaki şekilde.

Kod:
Option Explicit
Sub Makro1()
Dim imgUrl1
imgUrl1 = ThisDocument.MailMerge.DataSource.DataFields("Image_1").Value
ThisDocument.ContentControls(1).Range.InlineShapes(1).Delete
ThisDocument.InlineShapes.AddPicture FileName:=imgUrl1, linktofile:=True, Range:=ThisDocument.ContentControls(1).Range
End Sub
linkin statik kısmı bundan sonrası dinamik alan ve herhangibir özel karakter vs problem teşkil edebilecek bişey içermiyor. Harf ve rakamdan oluşuyor. ABC1234 gibi...
filename kısmına aşağıdaki şekilde statik olarak da yapıştırsam hata veriyor. dosya

248344

bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.