winzip

fox

merhaba,
2-3 gün önce recovery cdleri ile bilgisayara format attım, winzip dosyalarım artık açılmıyor. winrar bile uzantısı zip olan dosyaları açamıyor(diğer sıkıştırılmışları açıyor.)
çözüm önerisi olan arkadaşlar varmı acaba?

Merhaba

Sizin bunu yaptığınızı tahmin ediyorum. (yeni winzip proramı yüklediğinizi) Bunu silip eskiye ait hiçbir şey kalmadıktan sonra. Bilgisayarı kapatıp açın yeni bir winzıp yükleyin ( http://www.inndir.com/program.php?id=7 ) Düzeleceğini umut ediyorum. Benden bu kadar kolay gelsin.

fox

syn abazya
formattan sonra hiç bir zip programını açamadığım için yeni bir winzip yükleyemiyorum, denediğimde "WinZip Self-Extractor header corrupt. Possible cause: bad disk or file transfer error" (winzip setup) hatasını alıyorum.
dediğiniz gibi yüklü programları kontrol ettim winzip yok, winrarı kaldırdım denedim olmuyor.
yinede öneriniz için teşekkürler.

WinZip Self-Extractor header corrupt. Possible cause: bad disk or file transfer error" (winzip setup) hatasını alıyorum.
Birde şunu önersem setup programını değiştir yada diskinde okunmayan bölümleri atlamak için win98 lerde checkdisk diye birşey olması lazım XP de disk birleştirici olarak geçiyor. Hard diskindeki bad disk alanlarını inceler üzerine veri kaydedilemiyecek yerleri atlar. Kısaca diskini birleştirmeyi dene ve sonra setup ı tekrar çalıştır. Hem disk birleştirmek bilgisayar performansı açısından da güzel bişidir.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sayın abazyanın önerisinden sonra sorun çözülmezse benim de farklı bir önerim var;

Bunu denediniz mi bilmiyorum ama, açılmayan dosyalarınızdan birini başka bir bilgisayarda açmayı deneyin eğer orda açılıyorsa bu şekilde olan tüm dosyalarınızı cd'ye kaydederek veya başka bir yöntem ile taşıyarak (varsa ağ üzerinden taşıyabilirsiniz) başka bir bilgisayarda açın ve tekrar kendi bilgisayarınıza yükleyin. İsterseniz bu dosyalardan birini buraya ekleyin biz açmayı deneyelim.

fox

sn abazya,
sorunun bad disk hatası olduğunu sanmıyorum.
yada programlardan kaynaklandğını. sorun zip uzantılı sıkıştırılmış dosyaların dizine çıkarılamaması. winzip setup programının yüklenmeme sebebide ondada sıkıştırlmış dosyaların olması. yani başka programları yükleyebiliyorum. sadece winzipi yükleyemedim.

sn zerige,
evet başka bilgisayarlarda denedim onlarda açılıyor. ağ üzerinden dediğinizi yapabilirim ama programı nasıl çalıştırıcam benim bilgisyarda yardımcı olabilirseniz..

format atmadan önce bilgisayarda winzip yine yoktu o zaman zipli dosyaları windows fermuarlı gösteriyordu ve normal bi dosya gibi işlem yapılabiliyordu. o özellik hakında bir bilginiz varmı?

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Winzip çalışmamakta ısrar ediyorsa siz de dosyalarınızı başka bir bilgisayarda açıp kurtarın ve Winzip düzelinceye kadar Winrar kullanın.