WINDOWS XP ACILIS SIFRESI

SLM .
WINDOWS XP YENI BIR KULLANICI YARILMIS YANLISLIKLA AMA SIFRE BILINMIYOR BU DURUMU NASIL COZEBILIRIZ :kafa:

çok sık ama bir o kadarda kullanıcı dostu bir mesajı vardır windows'un.
"Lütfen sistem yöneticinizle temasa geçin"

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
lem ALPEN......

:hiho:

klavye = klavye + 1

hehe.
bundan sonra içinde klavyene zarar verecek cümleler geçen entrylerde uyarı koymak lazım. iflahımı kesecek gibi görünüyor bu klavyeler.

sayın POYRAZERR me ve öncesi işletim sistemlerinde güvenlik pek ön planda değildi. ancak xp, nt tabanlı işletim sistemlerinde güvenlik ön plandadır.
dolayısı ile kullanıcı yaratmak, silmek, şifresini değiştirmek gibi işlemleri ancak sistem yöneticisi kimliğine sahip olan kullanıcılar gerçekleştirebilir.

bu yüden sistem yöneticinizle temasa geçmelisiniz.

ha derseniz ki ben zaten sistem yöneticisi haklarına sahibim.

başlat>ayarlar>denetim masası>kullanıcı hesapları 'ndan istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

eğer kullanıcı hesaplarını göremiyorsanız, yeterli yetkiye sahip değilsinizdir.

SAYIN ALPEN
BU ISLEM BIR KISILEL BILGISAYARDA YAPMAK BIRAZ GUC CUNKU EKRANDA KULLANICI DEFAULT GELIYOR PAROLA ISTIYOR BERAYI GECERSEM BEN SISTEM YONETICILIGI YAPARIM SORUN OLMAZ AMA O KISMI GECEMIYORUM

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 İng.
XP yi PC ye kurarken bir şifre vermemişseniz eğer hiç birşey yazmadan Enter girebilirsiniz
Bir deneyin belki olur

Excel Vers. ve Dili
XP Türkçe
unutulan şifreler NT tabanlı bilgisayarlarda hep sorun olmuştur. XP kurarken sizden "administrator" şifresi oluşturmanız istenir. kurulumun son aşamasında size kullanıcılar oluşturulur.

bu aşamada administrator şifresini biliyor/hatırlıyorsanız XP'nin kullanıcı ekranından kendinizi dışarı atmak için, şifre girdiğiniz o cicili bicili ekranda iken CTRL+ALT tuşları basılıyken DEL tuşuna iki kere arka arakaya basmaktır. önünüze NTler için klasik giriş penceresi çıkacaktır. buradan kullanıcı adını "administrator" olarak değiştirin ve kurulum esnasında belirlediğiniz şifreyi girin. sistem açıldıktan sonra kullanıcı panelinden istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz.

Kolay gelsin...