web sorgularını sıra ile çalıştırmak

Excel Vers. ve Dili
Office 2010
formuma bir web sayfası yerleştirdi. butonlara da sırası ile önce web sayfasınıaç, şifre gir, sonraki sayfaya geç, sonraki sayfaya geç gibisinden kodlar yerleştirdim. bütün bu işlemleri ayrı butonlarla yapıyorum. tek butonla bu işi çözeyim dedim. şu şekilde bir sorunla karşılaştım.

örneğin web sayfasını aç ve şifre gir kodlarını birleştirdiğimde sayfa açılmadan şifre gir kodu da aktif hale geldiğinden hata verdi. ben istiyorum ki şifre girme kodu, web sayfasının sifre girme bölümü açıldıktan sonra çalışsın. yani önce web sayfası açılsın daha sonra şifre girme bölümü aktif hale gelsin ve sonra şifre gir kodu çalışsın. acep nasıl yapılabilir (veya yapılabilr mi)?

Kod:
Private Sub çksaç_Click()
WebBrowser1.Navigate (çksadresi.Value)
şifre.Enabled = True
End Sub

Private Sub şifre_click()
Set nm = WebBrowser1.Document.all.Item("username")
nm.Value = "deneme"
Set ps = WebBrowser1.Document.all.Item("password")
ps.Value = "deneme"
Set gir = WebBrowser1.Document.all.Item("cmdlogin")
gir.Click
sorgu.Enabled = True
End Sub

Son düzenleme:

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bununla ilgili hazır bir komut varmı bilmiyorum ama, önce sayfanın açılmasını bekleyip ondan sonra diğer komutların çalışması sağlanabilir bunun içinde araya bir bekleme komutu ilave edilebilir, örneğin aşağıdaki satır 5 sn bekleme sağlar.

Kod:
Application.Wait Now + TimeValue("00:00:05")
Yada webbrowserin uygun bir olayına bir kod yazılabilir. (WebBrowser1_NavigateComplete2 gibi)

Excel Vers. ve Dili
Office 2010
Yada webbrowserin uygun bir olayına bir kod yazılabilir. (WebBrowser1_NavigateComplete2 gibi)
birinci söylediğiniz yöntem işimi görebilir. ikinci yöntem için de biraz açıklama yaparsanız sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
Office 2010
bakalım becerebilecek miyiz?

Son düzenleme: