web sayfasında sorgulama

Excel Vers. ve Dili
vba
merhaba
webte birinci sayfada adı soyadı girilince sorgula butonuna basılacak.
butona basınca exceldeki ad soyad karşındaki bilgileri ikinci sayfada ekrana getitecek. nasıl yaparız.yardımcı olur musunuz. elimde sadece bilgilerin olduğu excel belgesi var.

Excel Vers. ve Dili
Excel2003
Selamlar,
Sayın cafuyi, hangi web sayfası olduğunu yazmanız gerekir. Her web sayfası farklı farklı.

Excel Vers. ve Dili
vba
elimde içinde veriler olan excel dosyası var. buna insanlarıın webten adı soyadı girip sorgula diyip. eğer eşleşme varsa ikinci ekrandaki sayfada ilgili bilgilerin ekrana gelmesini istiyorum. ( en son keyde olduğu gibi. insanlar listelere bakmadan tc kimliklerini yazıp basınca ikinci ekran sonucu getiriyordu.) bunun gibi mesela.

Kemal Demir

Özel Üye
elimde içinde veriler olan excel dosyası var. buna insanlarıın webten adı soyadı girip sorgula diyip. eğer eşleşme varsa ikinci ekrandaki sayfada ilgili bilgilerin ekrana gelmesini istiyorum. ( en son keyde olduğu gibi. insanlar listelere bakmadan tc kimliklerini yazıp basınca ikinci ekran sonucu getiriyordu.) bunun gibi mesela.
İyi geceler,

Istediğiniz illegal birşey değilse web adresini ve tam olarak ne yapmak istediğinizi açıkça yazarmısınız?

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr + office 2010 tr 32bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13-06-2024
Sayın Cafuyi
Özelime de yazmışsınız , orada da tam olarak ne gibi bir şey belirtmemişsiniz.
Burada da söyledikleriniz arasında tam bir bağ kuramadım.
Bir excel dosyanız var tamam , bunda veriler var tamam , bu verileri web üzerine mi atmak ve karşılaşınca ( sanırım bir pop-up açılıyor) oradaki veriyi exceldeki verinin yanına mı almak istiyorsunuz ?
Sayın Ustamız Kelkitli'nin dediği gibi ; her web sayfasının sorgu programı ayrıdır ve çoğunda aslında web sitesinde veri yoktur , korumalı bir alandan veri gelir.
Sayın üstadımız Rakkas'ın dediği gibi de , bir illegalite yoksa sitenizin adresini incelemek gerek çünki yapı orada gizli.
Siteyi açıkca veremiyorsanız o zaman üstadlara özelden gönderirseniz , sorun yoksa mutlak yardım bir şekilde alırsınız...
Tabii anında olmuyor , birkaç yazışma örnekler , ek bilgilemeler , tartışmalar (konuyu geliştiren)gerekiyor .

Excel Vers. ve Dili
Excel2003
Selamlar,
Sayın cems yorumunuz için teşekkür ederim. Şahsen "excel.web.tr." de çırak olduğumuz doğrudur. Burada çok değerli ustalarımız var.

Excel Vers. ve Dili
vba
yukarıda dediğim olay olursa site açıcam. henuz kurulu bir site yok. illegel birşey zaten istemiyorum.
excel içinde
adı soyadı--tc kimlik--adres--telefon--sonuç

bunun gibi bilgiler var 5000 kadar şahsın.
şimdi, kişi siteme gelince adını yazacak sorgula diyecek
eğer benim excel belgemde adı varsa (eşleşme olunca)
gelen sayfada kişinin adı soyadı yanında yukarıdaki bilgiler gözükecek.

bilgilendirme amaçlı.

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr + office 2010 tr 32bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13-06-2024
Yanlış anlamıyorsam bu bir excel programlama deği, web sitesi programlama ve .asp ile istediğiniz mümkün görünüyor.
Ama elinizdeki exceli web sitenizde şifrelenmiş bir bolgeye göndermeniz ve buna da arayüz bir web sayfası kodlamanız gerekiyo.
Yani şu an size asıl gerekli olan adım , kurulmuş bir web sitesi ve istediğiniz sorgulama sonucu detayları gösterebilecek bir de arayüz gerekiyor.
Burada web sayfası desteği verildiğini ben görmedim , burda herşeyin baş harfi direk excel'İn kendisi.
Sanıyorumki ya yanlış adımdasınız ya da yanlış yerden başladınız. Belki de vardır ve ben görmemiş olabilirim. Özelimden bana sorduğunuz web'den excel'e veri almak , tamamen exceli kendi makinanızda kullanarak yapabileceğiniz birşey .Ama konumuz burda bu değil .
Üstadlarım belki daha pozitif bir yorum sunabilirler

Excel Vers. ve Dili
vba
webden excele veri almak istemiyorum.
exceldeki veriyi webte yayınlamak istiyorum.
web sayfasına gelenlerin adlarını yazarak exceldeki kendilerini ilgilendiren veriye
ulaşmasını istiyorum.
web sitesi kurayım.bu işi en iyi asp mi yapar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın cafuyi,

asp yapar, php yapar asp.net2 (3.5) yapar. Site açacağımla bu iş olmaz. Sitenizi bir yerden yayınlamanız gerekir. Bakalım bulacağınız server neyi destekleyecek neyi desteklemeyecek. Genelde veritabanı olarak access, sql server veya mysql kullanılır. Excelden de veri almak mümkün ancak yukarıdaki veritabanlarından birini seçerseniz, serverde korumalı bir alana atma imkanınız var. Ayrıca daha kolay kod (script) ve kullanılan web oluşturma programlarında destek bulabilirsiniz.

İyi çalışmalar