visual basic kodlarıyla satır gızlemek ve göstermek

arkadaslar visual basıc ıle excelde satır gızlemek ıslemı nasıl yapılıyo..ama bu satır sılme ıslemı bellı bır hucrede olan verıye gore olacak..bır hucrede acılır lıste var..o lıstede bellı yontemler...sayfanın devamında da her yontemın yapılısı var..yanı değerlerı gıreceğimiz hucreler...şimdi o acılır lısteden bır yontem secıyorum ve o yonteme aıt olmayan yontemlerın olusturdugu satırları gızlemek ıstıyorum..bu nasıl yapılır.. ekte bır dosya gonderıyorum..yardımınız olursa cok ıyı olur

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2010 tr 32bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13-06-2024
satır saklatmak

Sayın Sertac
Ekteki ornegi inceleyin , acılan bir userformda secim yaparak satır saklayabilirsiniz benzer sekilde hucre gizleme de "benden daha bilgili arkadasların yardımı ile" olur diye dusunuyorum

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Herhangi bir hücreye a , b, c 'den birini yazdığınızda b ve c yazan satırları silmekmi istiyorsunuz.

Değerin olacağı hücreyi ve yöntemlerin belirlendiği hücreleri tam olarak verebilirmisiniz.

zafer' Alıntı:
Merhaba

Herhangi bir hücreye a , b, c 'den birini yazdığınızda b ve c yazan satırları silmekmi istiyorsunuz.

Değerin olacağı hücreyi ve yöntemlerin belirlendiği hücreleri tam olarak verebilirmisiniz.
TAM OLARAK SOLE OLACAK..BIR HUCREYE ACILIR KUTU KOYDUM..O KUTUYA TYIKLADIGIMIZDA LISTE GELIYO KARSIMIZA...YONTEMLERIN OLDUGU...BIRINI SECIYORUZ O LISTEDEN...SECILEN YONTEME GORE O YONTEMIN UYGULANACAĞI SATIRLAR KALCAK SADECE..DİĞER YONTEMLER SAKLI KONUMDA KALACAK...YANI CIKTI ALIRKEN SAYFAYI,KULLANILMAYAN YONTEMLER GORULMEYECEK...

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Re: satır saklatmak

Merhaba

Güzel bir yöntem Sn.Yiğit kodları kendine uyarlayabilir.

cems' Alıntı:
benden daha bilgili arkadasların yardımı ile" olur diye dusunuyorum
Kibir, kendini beğenmişlik yok sadece yardımlaşma var .. İşte bizm sitemiz bu.......

zafer' Alıntı:
Merhaba

TAM OLARAK SOLE OLACAK..BIR HUCREYE ACILIR KUTU KOYDUM..O KUTUYA TYIKLADIGIMIZDA LISTE GELIYO KARSIMIZA...YONTEMLERIN OLDUGU...BIRINI SECIYORUZ O LISTEDEN...SECILEN YONTEME GORE O YONTEMIN UYGULANACAĞI SATIRLAR KALCAK SADECE..DİĞER YONTEMLER SAKLI KONUMDA KALACAK...YANI CIKTI ALIRKEN SAYFAYI,KULLANILMAYAN YONTEMLER GORULMEYECEK...EKTE VERDIGIM DOSYA DA HEPSI MEVCUT...UMARIM YARDIMCI OLABILRISIN..ŞİMDİDEN TESEKKURLER

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Lütfen açıklamalarınızı büyük harflerle yazmayınız.Forum kurallarında açıklanan kurallara göre hareket ediniz.

İyi çalışmalar