VBA'da Shapes.AddLine

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP2-Türkçe
Herkese İyi Günler Diliyorum,
Bir form ve TextBox üzerinden girilen değerlere bağlı olarak, Excel sayfasına Shapes.AddLine çizmek istiyorum. Örn:TextBox içerisine 1 girildiği zaman A1:Z30 arasında Z30 hücresinin sağ alt köşeden başlayıp 5 hücre yukarı, 5 hücre sola gidip yani V26 hücresinin sol üst köşesinde birleşecek, sonra TextBox içerisine 2. değer olarak 1,5 girildiğinde kaldığı yerden V26 hücresi sol üst köşesinden (bir önceki çizginin üstünden) bir önceki Shapes.AddLine ile birleşip 5 hücre yukarı, 3 hücre sola T22 hücresinin sol üst köşesinde birleşecek, 3. değer olarak 1 girildiğinde kaldığı yerden bir önceki Shapes.AddLine ile birleşip 5 hücre yukarı, 5 hücre soldaki P18 hücresinin sol üst köşesinde birleşecek. (Yani 1 girilirse 5 hücre yukarı, 5 hücre sol hücrenin üst köşesine, 1,5 girilirse 5 hücre yukarı, 3 hücre sol hücrenin üst köşesine) Böylece girilen diyelimki 10 değer sonucunda bir bütün halinde bir eğri çizilmiş olacak

İlgilenecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sorunuzu bir örnek dosya ile açıklarmısınız.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP2-Türkçe
İlginiz İçin Teşekkür Ederim,
Aslında form üzerinden TextBox ile yapamamıştım. Dolayısı ile hazır bir kod yok.Ancak makro kaydetten Örnek.zip dosyası ile anlatmaya çalıştım.

Çözüm bulabilirsek sevineceğim.
İyi Çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP2-Türkçe
Çözüme katkısı olacağı inancıyla Örnek dosyayı yolladım.

veyselemre

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Pro Plus 2021
Ekteki örneği inceleyin, option buttonlardan seçtiğiniz 1 veya 1,5 değerine göre çizgi ilave edecektir.

veyselemre

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Pro Plus 2021
Ekteki örnekte de option butonlara göre aşağı, yukarı, sağa sola seçim yaparak çizgiler çiziyor.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP2-Türkçe
Sayın Veyselemre, önce ilginiz için teşekkür ediyorum. Dosyalarınızı inceledim işimi göreceğine inanıyorum.

İyi çalışmalar diliyorum.