Uzun Bir soru listesi hakkında yardım lazım.

Excel Vers. ve Dili
2019 excel
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
23-11-2023
Ekteki excel listesinde 160 soruluk bir anket var ben bu anketten sorulara göre hasarlı problemli olan ürünleri çekmek istiyorum fakat kafamda hangi formülle yapacağımı tam oturtamadım. Sizlerden bu konuda destek istiyorum. Problemli olanları sadece çekmek istiyorum nasıl yapabilirm?

Ekli dosyalar

omerfarukzorlu

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Personal 2010
Versiyon: 14.0.7015.1000 (32 bit)
Dil: Japonca
06-06-2028
Amacinizi tam olarak anlamadim. Hasar olarak tanimladiginiz sey tam olarak ne? Hangi sorunun cevabi ne olursa hasar sayiliyor. Bunlari netlestirmek lazim. Fakat sanki butun hucreleri kopyalyip ters yapistirinca (satirlar sutun olacak sekilde) daha rahat gorulebiliyor.

Excel Vers. ve Dili
2019 excel
23-11-2023
Öncelikle Geri dönüşünüz için teşekkürler. Tam olarak anlatmak istediğim anket soruları içerisinde bazı sorularda ''problem'' kelimesi yer alıyor ben burda problem olan durumları bulmak istiyorum. Problem Var mıdır? Diye olan sorularında altında evet veya hayır yazıyor. bunların içinden evet olanları çekmem gerekiyor. Bunu Düşey ara veya Metin içinde ara ile yapamıyorum . Nasıl bir çözüm bulabileceğimi düşünüyorum

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
1. İlk satırdaki "PROBLEM VAR MIDIR?" ifadesi olan sütunlarında altında EVET yazan ları mı arıyorsunuz?
2. Sonucu bulunca ne yapacağız? Nasıl bir sonuç tablosu istiyorsunuz?
3. Formülle olması şart mıdır? Kodla çözüm de olur mu?
4. Her daim Problem Var mıdır? ifadesi yazım şekli böyle midir? yoksa sadece PROBLEM kelimesi mi aratılmalıdır?

Excel Vers. ve Dili
2019 excel
23-11-2023
Geri dönüşünüz için teşekkürler sorularınız çok net çözüm için olmuş teşekkürler

1. problem kelimesi geçenleri aratacağız ve problem olanlarda EVET - FOLYO PLEKSİ gibi eksik olan ürünlerin adetlemesi yapılacak. örn: bilboard hasarlı mı ? evet cevabı olan aynı mağazada kaç adet var şeklinde bir tablo oluşacak.

kod ile de yapabiliriz. Sorun olmaz.

Problem ve hasar kelimesi aratılmalıdır.

ekteki dosyadaki soruların cevaplarında hasarlı eksik olan ürünlerin listelemesi adet sayısı ve hasar sebeplerinin listelenmesi gerekmektedir.

Ekli dosyalar

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Görmek istediğiniz sonuç nasıl bir formatta olacaktır ?

Excel Vers. ve Dili
2019 excel
23-11-2023
liste formatında olabilir. tablo olarak olabilir siizin için en kolayı hangisiyse o benim uygundur sadece kafamda oluşturamadım formüüle makro bilmediğim içinde ayarlayamadım. var olan makro üzerinden anlarım sistemin işleyişini.

Excel Vers. ve Dili
2019 excel
23-11-2023
Örnek vereyim ....
Pendik mağazaı için ,
bilboardlarda hasar var mıdır? evet
Kaç adet bil board hasarldırı ? 1
bilboard hasarı nedir? eski görsel

bu soruları tek bir formatta pendik mağazası 1 adet bilboard hasarlı eski görsel vardır
şeklinde bir sonuç çıkması lazım.