Userformda Commantbutton a Mouse üzerindeyken renk

Herkese iyi akşamlar

Bu harika forumdan aşağıda yazdığım codeları aldım.Ama Bu code sadece commandbutton1 için mouse üzerine gelince sarı yapıyor.Benim userformumda 15 tane commandbutton var.ne yapmam gerek yardımlarınız için teşekkür ederim.

Private Sub CommandButton1_MouseMove(ByVal Button As Integer, ByVal Shift As Integer, ByVal X As Single, ByVal Y As Single)
CommandButton1.BackColor = vbYellow
End Sub
Private Sub UserForm_Initialize()
CommandButton1.Tag = CommandButton1.BackColor
End Sub

Private Sub UserForm_MouseMove(ByVal Button As Integer, ByVal Shift As Integer, ByVal X As Single, ByVal Y As Single)
CommandButton1.BackColor = CommandButton1.Tag
End Sub

ben CommandButton1 yazan yerlere commandbutton2 ...3 vs.yazdım ama olmadı

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
Her buton ayrı ayrı numaralarını değiştirip çoğaltmanız gerekmektedir. Ã?rneğin 2. buton Commandbutton2 ise aşağıdaki kod

Private Sub CommandButton2_MouseMove(ByVal Button As Integer, ByVal Shift As Integer, ByVal X As Single, ByVal Y As Single)
CommandButton2.BackColor = vbYellow
End Sub

3 ise Commandbutton3 yani Commandbutton yazan yerleri buton ismine göre çoğaltmanız gerekmektedir.

Sorunumu sizlere dün gece yazdım ve çıkmak sorunda kaldım.sabah baktım bir cavap gelmiş.Cevap için Sn.Mahmut Bayrama teşekkür ederim ama benim yanıtım bu değil çünkü.userformda 15 commandbutton var demiştim mouse ile üzerine gelince sarı olsun mouse üzerinden çekince eski rengine geri dönsün şeklinde istedim.bu verdiğim codelar ile commandbutton1 de bu olay oluyor ,devamı olmuyor.yardımcı olursanız sevinirim

Private Sub CommandButton2_MouseMove(ByVal Button As Integer, ByVal Shift As Integer, ByVal X As Single, ByVal Y As Single)
CommandButton2.BackColor = vbYellow
End Sub

3 ise Commandbutton3 yani Commandbutton yazan yerleri buton ismine göre çoğaltmanız gerekmektedir.
Sn. Mahmutbayram aciklamis zaten,
yukardaki kodda, CommandButton2 gordugunuz yere diger butonlarin adini yazip cogaltin.

Herkesten özürdilerim bende mi hata var anlayamıyorum.Sn.Mahmutbayram'ın verdiği code ile mouse commandbuttonun üzerine gelince button sarı oluyor oraya kadar tamam .buttona tıklamadan mouse başka buttona çekince commandbutton1 sarı olarak kalıyor.bende diyorum ki mouse ile üzerine gelince sarı olsun mouse başka tarafa çekince eski rengine dönsün.

Private Sub CommandButton1_MouseMove(ByVal Button As Integer, ByVal Shift As Integer, ByVal X As Single, ByVal Y As Single)
CommandButton1.BackColor = vbYellow
End Sub
Private Sub UserForm_Initialize()
CommandButton1.Tag = CommandButton1.BackColor
End Sub

Private Sub UserForm_MouseMove(ByVal Button As Integer, ByVal Shift As Integer, ByVal X As Single, ByVal Y As Single)
CommandButton1.BackColor = CommandButton1.Tag
End Sub

yukarıdaki code yazanca bu dediğim oluyor.Mahmut Bayramın Yazdığı bu code içinde zaten var.ama dediğim gibi buttonun rengini sarı yapıp bırakıyor.

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
syn gcanlar2012, dosyanızı ekleyin de onun üzerinden gidelim. Daha güzel bence...

üzerinde çalıştığım dosya başka dosyalardan güncelleme yapıyor.ben onun yerine hemen bir deneme yapıyor ve yolluyorum yardımlarınız için teşekkür ederim.

Sn.Vesel Emre teşekkür ederim.Sorunum tam cevabı.
Sn.Mahmut Bayramada tabiki teşekkürler.Herkese Kolay Gelsin.

:mutlu: İnternetteki En yararlı site budur abi. :mutlu:

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003
Merhaba arkadaşlar....

Merhaba arkadaşlar....Userformda renklendirmeyi nasıl yapacağmıza dair Link adresi veya açıklama ekleyen arkadaşlara minnettarım. Zira bakmadığım link kalmadı konu hakkında açıklayıcı bilgiye rastlamadım.

Excel Vers. ve Dili
2002-TÜRKÇE
F

Merhaba
Şu örnek dosyayı bende görebilirmiyim yok