Userformda comboboxla kolon seç seçtiğin kolonda arama yapmak

Excel Vers. ve Dili
2003
Merhaba, bir userformum var, comboboxlar ve textboxlar ile süzme işlemi yapmak istiyorum, fakat biraz farklı comboboxta süzme işlemi yapmak istediğim kolonu seçerek textboxa büyük küçük harf farketmeden aradığım kriteri yazarken ilgili kriterler listbox/listview de gözükmeli, bu şekilde diğer comboboxlarıda kullanarak alernafli süzme işlemleri yapmak istiyorum..

Comboboxlar kolon başlıklarını rowsource etmeli...

buna benzer bir örnek bulamadım, eğer sizler biliyorsanız yazarsanız sevinirim veya ekteki örnek üzerinden yardımcı olurmusunuz...

Excel Vers. ve Dili
2003
arkadaşlar bu işi nasıl çözeceğic ??? bir alternatifi muhakkak olmalı yeni kod programına da baktım oradada yok bir benzeri...

Sn. Fuat şirinin örneğinden başka bir örnek var mı ?
kolonu belirterek txtboxlarda aratma yapılması mümkün fakat çok uzun sutunlarda boyle bir çalışma çok büyük bir kolaylık sağlıyacağı kanaatindeyim hepimize emsal olabilecek bir çalışma olacak...

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekli dosyayı inceleyin. İstediğinizi yapmak zor değil ancak kodları kısaltmak için elbette biraz düşünmek ve emek vermek gerekiyor.

Excel Vers. ve Dili
2003
Levent Menteşoğlu;295226' Alıntı:
Ekli dosyayı inceleyin. İstediğinizi yapmak zor değil ancak kodları kısaltmak için elbette biraz düşünmek ve emek vermek gerekiyor.
Hocam, zaten olmuş süper birşey fakat ben tarihi süzmek istiyorum, aklıma daha önce buna benzer bir denemem geliyor tarih eklentisi sonucu diğer bilgisayarlarda çalışmamıştı. bu eklentiyi nasıl yapabiliriz sorunsuz olarak çalışması için
teşekkürler

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Tarihte yazar yazmaz arama yapmak zor bu işlemi bir buton ile yapmak gerekir.

Excel Vers. ve Dili
2003
Tarihte yazar yazmaz arama yapmak zor bu işlemi bir buton ile yapmak gerekir.
Hocam, daha önce tarih ile ilgili bir çalışmam vardı fakat dediğim gibi her bilgisayarda çalışmıyordu iki tarih seçimi yapılıyordu aradaki tarihe uyanları listeliyordu ama dediğim gibi her makinede çalışmıyordu, Buton ile yapsak böyle bir problem olur mu yine nasıl bir çalışma yapabiliriz bu şekilde hocam, örenği varmı yada mevcut örneğe uygulayabilirmiyiz..

Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2003
Hocam, dediğiniz gibi buton ile bir örnek yapabilirmiyiz ?