User form üstünde maus ve çıkan yazı

arkadaşlar bir programı incelerken user form üstünde mausu butonlar üstüne gelince mausun hemen altında firma ismi çıkıyor bu nasıl yapılıyor onu öğrenmek istiyorum şimdiden teşekkürlerimle

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Butonun properties penceresindeki controltiptext özelliğine istediğiniz metni yazın. Fare butonun üzerine geldiğinde metin ortaya çıkacaktır.

teşekkürlerimle yanlız programı yapan arkadas (ellerine saglık) farklı bir metot kullanmış galiba ben sizin dediğinizin aynını yaptım amaç yerine ulaştı fakat sarı zemin ve kutucuk içinde isim çıkıyor programcı arkadas kutusuz ve maus imlecinin hemen altında bunu yapmayı basarmıs farklı bir yöntemi varmı?

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
İsterseniz dosyayı ekleyin ona göre bir yorum yapalım. Örneğin mouseicon ve mousepointer özelliklerindende istifade edilmiş olabilir.

dosya zaten form üstünde dosya kirliliği yapmamak amacıyla dosyayı eklemiyorum excel için örnek uygulamalar ve linkler konu başlığı altında malzeme takibi dosyası dosya çok güzel (evren arkadaşımın eline sağlık)

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bu durumda soruyu neden ilgili dosyanın bulunduğu başlık altında sormuyorsunuz, Sn evren mutlaka yardımcı olacaktır.

doğru söylüyorsunuz valla sizi meşgul ettiğim için özür yardımlarınız için teşekkür ediyorum sağlıcakla kalın

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Mrb.
Arkadaşım Sorunu şimdi okudum.
Ben Söylediğiniz Mouse imlecini Bir İcon Editör vasıtası ile yaptım.
CommandButton'ların Üstüne gelince Mouse imleci el şeklini alıyordu ve imlecin altında "Evren" Yazıyor idi.Şimdi ben Bir icon editör programını bilgisayarıma kurdum.El şeklinde imlecin altına İstediğiniz Yazıyı yazıp Programı MsnMesengar'dan size yollayabilirim.

CommandButton Properties'ten MousePounter'den 99 şıkkını seçiyorsunuz.
Sonra Yine Properties'ten Mouse İcon'a girip İcon olarak kullanacağınız uzantısı ico veya cur olan dosyayı işaretliyorsunuz ve işlem tamam.
İyi çalışmalar.
:hey:

teşekkürlerimle sağol tek zorluğu her butona ayrı ayrı tanımlama yapmak gerekiyor galiba
yinede işimi görecek ilginiz için tekrar tekrar teşekkürlerimle
kolay gelsin :dua:

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Butonun properties penceresindeki controltiptext özelliğine istediğiniz metni yazın. Fare butonun üzerine geldiğinde metin ortaya çıkacaktır.
merhaba arkadaşlar visualbasic programında properties penceresinde controltiptext özelliği yok aynı şeyi visualbasic programında yapabilirmiyiz