Typemismatch Hatası

wes

Arkadaşlar herkese merhaba.Benim bir sorum olucak Ekte yapmış olduğum excel dosyasını gonderiyorum.Benim sorunum Mesela "1.kişi kriter değerlendirme anketinde" maliyet- kalite matrisine denk gelen yere 2 ya da 0,5 gibi rakam yazıyorum ve bu yazdığım rakamları backspace ile silmeye kalkıştığımda bana "typemismatch" hatası veriyor.Bunu nasıl düzeltebilirim.Arkada yazdığım "cint(... )" de durucak ama.çünkü onu kaldırırsam hata düzeliyor.Şimdiden herkese çok teşşekkür ederim.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Kodların en başına aşağıdaki kodu koyunuz.:cool:
Kod:
On Error Resume Next

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
cint(... ) yerine val(....) fonksiyonunu kullanın.

wes

çok teşşekkür ederim "On Error Resume Next" işimi gördü.Peki bu kodun tam olarak işlevi nedir ? bir de çıkış makrosu bulamadım forumda.Bu konuda da yardımcı olabilir misiniz ? Levent bey size de teşşekkür ederim.

wes

tamam çıkış komudunu da hallettim.Teşşekkürler...

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
çok teşşekkür ederim "On Error Resume Next" işimi gördü.Peki bu kodun tam olarak işlevi nedir ? bir de çıkış makrosu bulamadım forumda.Bu konuda da yardımcı olabilir misiniz ? Levent bey size de teşşekkür ederim.
On error resume next
Hatala karşılaşırsan hatalı satırı atla ve hatalı satırdan sonra devam et.

wes

evren bey bişi daha sorucam size.Bu ekteki dosyada en son adımda yani "Topsis ile karar verme" formunda kısmında ilk hucreye textbox1' e 700000 yazıyorum ama arka planda 7000 gorunuyor sebebi nedir ? ve çözümü ?

wes

bir de ben bu programı cok calıştırınca "error loading dll" hatası veriyor bunu nasıl giderebilirim acaba ?Neden kaynaklanıyor?

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
evren bey bişi daha sorucam size.Bu ekteki dosyada en son adımda yani "Topsis ile karar verme" formunda kısmında ilk hucreye textbox1' e 700000 yazıyorum ama arka planda 7000 gorunuyor sebebi nedir ? ve çözümü ?
Kod:
Worksheets("Topsis").Range("c3").Value = [B][COLOR="Red"]CInt[/COLOR][/B](TextBox1.Value)
Yukarıdaki kodda CInt yerine Clng yazınız.
bir de ben bu programı cok calıştırınca "error loading dll" hatası veriyor bunu nasıl giderebilirim acaba ?Neden kaynaklanıyor?
Bu konuda bir fikrim yok.:cool: