tıf uzantılı dosya

bilgisayara fax ile gelen tıf uzantılı bir dosyayı exel e aktarıp kullanmak istiyorum mümkünmü acaba bilen arkadaşlardan cevap bekliyorum

Excel Vers. ve Dili
2003 TÜRKÇE STANDART
yamanil' Alıntı:
bilgisayara fax ile gelen tıf uzantılı bir dosyayı exel e aktarıp kullanmak istiyorum mümkünmü acaba bilen arkadaşlardan cevap bekliyorum
Sn. yamanil, Bir ara tif uzantılı belgeleri (genelde scaaner çıktıları) doc uzantılı belgelere çevirip işlem yapmak için uğraşmıştım. Abby Fine Reader diye bi demo program bulmuştum ama Türkçemizde avrupa dilleriyle bazı karkter uyuşmazlıkları olduğundan çok başarılı olamamış ve vazgeçmiştim. Bir tif belgesini xls ye çevirmek için hiç uğraşmadım ama yukarıda bahsettiğim program bu işler için hazırlanmış bi program olduğunu biliyorum. son iki yıldır da önüme böyle bi sorungelmedi belki programın yeni versiyonları sorununuzu çözebilir diye düşünüyorum. Kolay gelsin.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekle-resim-dosyadan excele resmi ekleyebilirsiniz.

pardon sorun resmi exele aktarmak değil içinde satış bilgileri olan resim dosyasıyla exelde çalışmak hücrelere bölmek

Excel Vers. ve Dili
2003 TÜRKÇE STANDART
yamanil' Alıntı:
pardon sorun resmi exele aktarmak değil içinde satış bilgileri olan resim dosyasıyla exelde çalışmak hücrelere bölmek
Bunu başarabileceğini tahmin etmiyorum illede belge üzerinde değişiklik yapacağım bu belgeyi yeniden hazırlamam mümkün deil diyorsan fotoshop gibi bi programla değişiklik yapabilirsin. Aksi taktirde tif olan bi belgeyi bire bir excel yapamazsın. Verikaybı olur.

Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 TR.
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-06-2023
Merhaba;
Bu iş için Fine-Reader biçilmiş kaftan.

Bu program ile uzantısı .jpg .pdf uzantılı dosyalarıda excel veya worde atabilirsiniz.

fine reader ı kullandım genel hatlarıyla doğru ama veri kaybı yapıyor arkadaşın dediği gibi tam olarak randıman alınamıyor
herkese teşekkür ederim