TEXTBOX, COMMANDBOX, VERİ ALMA HAKKINDA

Excel Vers. ve Dili
bilmiyourm
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
26-10-2022
Excel bilgim yok denecek kadar az ve bana yardımcı olabilecek olan varsa çok sevinirim.
Yapmak İstediğim şey şu aslında :
1- Veri Girdisi sayfasında çok basit olan bir makro var. "YENİ SAYFA AÇ" a tıkladığımda ŞABLON isimli sayfayı peşi sıra kopyalıyor.
Deneyip başarılı olamadığım şey şuydu; "YENİ SAYFA AÇ" a tıkladığımda bir pencere açılıp
"Yeni İş Programı Sayfası İçin İsim Gir" diyip karşısındaki textbox a girdiğim İSİMLE açılan yeni çalışma sayfasının A7 hücresine yazması.
Kaydet butonuna bastığımda eğer o isimle bir sayfa varsa "Bu İsimle İş Programı Mevcut. Yeni Bir İsim Giriniz." Demesi

2- Verdiğim İsimle açılan sayfaların "VERİ GİRDİSİ" Sayfasında sırasıyla yazılması. ( Eğer bu tablodaki isimlere tıkladığımda direk o çalışma sayfasına giderse harika olurdu)

3- Bilmiyorum öyle bir şey oluyor mu ama örnek olarak B Blok isimli bir sayfa oluşturdum. O sayfadaki verileri "Genel İş Programı " çalışma sayfasına aktardım.
Merak ettiğim şu: Ben her "Kaydet" Butonuna bastığımda "Verilen İsimle" açılan yeni sayfadaki veriler "Genel İş Programı " çalışma sayfasına bir şey yapmadan aktarılabilir mi ?

Yazarken karışık gelebilir. Ekte dosyayı gönderiyorum. Akıl verebilecek, yardımcı olabilecek birileri varsa çok sevinirim.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
bilmiyourm
26-10-2022
Saçma sapan gelebilecek şekilde koşullu biçimlendirmeler, eğerler içeren formüller mevcut çalışma sayfası içinde. İşte o kadar az excel bilgim mevcut =) Forumu kurcaladım, videoları izledim ama vba bilgisi olmayınca karıştı herşey.

Excel Vers. ve Dili
bilmiyourm
26-10-2022
3.madde olmasa da olur aslında. Yardımcı olabilecek var mıdır?