tarihlerin farkıyla ilgili makro

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2003, Türkçe
Korhan Ayhan hocam bakmadan çıktı. bana yardımcı olacak kimse yokmu_????

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Kusura bakmayın dosyayı eklemeyi unutmuşum. Üstteki mesajımdan indirebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2003, Türkçe
ThisWorkbook da bulunan kodları silmişsiniz

Selamlar,

Çalışmaması gayet doğal. Sebebi ise ilk gönderdiğiniz dosya ile son gönderdiğiniz dosyadaki tarih yazılan sütunlar farklı. Ayrıca eğer 30 sayfada da kodu çalıştırmak istiyorum diye belirtseydiniz ona göre kod önerebilirdik. Bu tür çalışmalarda aynı yapıda olan her sayfaya ayrı kod yazmak yerine ThisWorkbook bölümüne yazılacak mantıklı bir kodlama ile sorunu aşabilirsiniz. Ekte dosyanızda gerekli düzenlemeyi yaptım incelermisiniz.

ThisWorkbook bölümüne ulaşmak için;

ALT+F11 tuşlarıa basın. Açılan pencerede sol üst köşede kitabınıza ait sayfaları göreceksiniz. Bu bölümden ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.
eklediğim resimde liste sayfasının a sutununda bulunan baklava işaretlerine tıklanınca ilgili sıra noda bulunan kişiye ait bildirimi görüntüleniyordu.(örneğin; a2 deki baklava işaretine tıklanınca adı soyadı kısmında 1 yazılı kişinin bildirimi görüntüleniyordu. ama siz ThisWorkbook da bulunan kodları sildiğiniz için bildirimi görüntüleyemiyorum. benim eklediğim dosyanın ThisWorkbook'unda bulunan kodla sizin yazdığınız kod birlikte çalışamaz mı_?
eğer bu iki kod aynı anda çalışamazsa sayfaların kod bölümüne sizin yazdığınız kodu uygulayamaz mıyız_?
son kez yardımcı olursanız sevinirim...

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Bunu kendinizde kolaylıkla yapabilirsiniz. ThisWorkbook bölümünü açın ve benim önerdiğim kodun altına End Sub satırından sonra bir boş satır bırakarak kendi kodlarınızı ekleyebilirsiniz.

Gerçi kendi kodunuzu boş bir modüle eklerseniz daha sağlıklı olacaktır.